Mücbir Sebep Nedeniyle Mesleki Mazeret Dilekçesi

Tem 7, 2020 | Dilekçe & Tutanak

Mücbir Sebep Nedeniyle Mesleki Mazeret Dilekçesi

 

ADANA X AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

 

DOSYA NO: 

 

SANIK                       :

VEKİLİ                     : 

KONU                        : Mesleki mazeretimizi içeren dilekçemizdir.

AÇIKLAMALAR

1- Dünya Sağlık Örgütü, 2 Mart 2020 tarihi itibariyle Corona Virüs (Covid-19) salgınıyla ilgili küresel risk seviyesini “çok yüksek” seviyesine çıkarmış ve “Uluslararası Kamu Sağlığı Acil Durumu” ilan edilmiştir. Ülkemizde de alınan tedbirler kapsamında 30.03.2020 tarihli Hakimler ve Savcılar Kurulu Genel Kurul Kararında “Tutuklu ( yasal zorunluluk nedeniyle sadece tutukluluğun değerlendirilmesi yönünden) ve acil işler, dava zamanaşımı yakın olan soruşturma ve kovuşturma dosyaları, yürütmenin durdurulması istemleri ile ivedi sayılacak diğer iş ve işlemler haricindeki ilk derece adli ve idari yargı mercileri ile bölge adliye ve bölge idare mahkemelerine ait duruşma, müzakere ve keşiflerin 30/04/2020 (bu tarih dahil) tarihine kadar ertelenmesine” karar verilmiştir.

2- Bu nedenlerle alınan ve alınacak tedbirler kapsamında, mazeretimizin kabulü ile duruşmanın en yakın tarihe ertelenmesini, belirlenecek duruşma gününün tarafımıza tebliğine karar verilmesini vekaleten saygılarımızla talep ederiz. tarih

Sanık 

Vekili

Av 

(E-imzalıdır.)

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.