Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Mirasın Tespiti Davası Açmalı Mıyım?

Merhaba, müvekkilimin eşi 7 sene önce vefat etmiş. Eşin babası da(kayınbaba) vakti zamanında rahmetli olmuş ancak eş babasından kalan malları intikal ettirmemiş.

Bu durumda öncelikle mirasın tespiti sonrasın da ise ortaklığın giderilmesi davası açmamı mı önerirsiniz?

ÖNCE VERASET İNTİKAL VERGİSİNİ YATIRMANI TAVSİYE EDERİM

Mirasın tespiti yapıp, intikali gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Veraset ilamları/mirasçılık belgeleri ve vekaletname ile yapabilirsiniz.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 20:47

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

Yorumları Göster

  • Ben ıstanbulda vefat eden babam mersinde yaşıyordu. Reddi miras yapmak icin mecburen mersinde mi acilacak dava..ben Istanbul da acamazmiyim...avukat zorunlu mu

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.