Mirasın Reddi Kararının Altsoya Tebliğ Edilmesi

ADANA … SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

DOSYA NO:

EK KARAR TALEBİNDE BULUNAN

DAVACILAR:

VEKİLİ:

KONU                                       : Mahkemeniz tarafından verilen miras reddi kararının mirası reddeden kişiden sonra gelen mirasçılara bildirilmesi istemimizi içerir.

AÇIKLAMALAR                      :

Dava dilekçemizde belirtmiş olduğumuz gibi Müvekkillerim babalarından kalan mirası istemedikleri ve  kayıtsız şartsız reddetmek istedikleri için kanunda belirtilmiş olan 3 aylık kanuni süre içerisinde, müvekkillerimin reddi isteminin tespiti ve tescili ile, mirasın reddinin, mirası reddi sonrasında babasının mirasçısı konumuna gelen mirasçılara bildirilmesi hususunda talepte bulunmuştuk.

Sayın mahkemece müvekkillerimin reddi isteminin tespiti ve tescili ile, mirasın reddinin kabulüne karar verilmiş ancak , mirasın reddi sonrasında mirasçıların yerine geçen mirasçılara bildirilmesi  hususunda her hangi bir hüküm kurulmadığı gibi bir işlem de yapılmamıştır . Bu durumda yüklü miktarda borç altına girecek  altsoyun telafi edilemez hak kayıplarına uğrayacağı ve mağdur olacağı açıktır.

Müvekkillerimin babası yani muris, çok tutumlu bir insan değildi. Herhangi bir mal varlığı bulunmadığı gibi  sağ iken yapmış olduğu birçok harcamaları ve eylemleri neticesinde fazlasıyla borcu bulunmaktadır.

SONUÇ VE İSTEM           : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, Mahkemeniz tarafından verilen miras reddi kararının, mirasın reddi sonrasında mirasçıların yerine geçen mirasçılara   bildirilmesi hususunda ek karar verilmesini vekaleten arz ve talep ederim. tarih

DAVACILAR  VEKİLİ

Son düzenleme tarihi 12 Kasım 2020 11:37

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulur.