Mirasçılıktan Çıkarma İhtarname Örneği

SAYIN ADANA … NOTERLİĞİNE

İHTARNAME

KEŞİDECİLER  :

MUHATAP         :

KONU                 :  Mirasçılıktan çıkarılma.

AÇIKLAMALAR VE İSTEM:

Ailemizin prensip edindiği milletimizin müstesna değerlerine aykırı gayrı ahlaki bir hayat sürmeniz, bakıma muhtaç olduğumuz halde bize maddi ve manevi yardımda bulunmamanız, hovarda bir yaşam tarzına sahip olmanız yüzünden babanızın hastalanarak yatalak duruma geldiğini bilmenize rağmen onu arayıp sormamanız bizlerin toplum içindeki saygınlığımızı derinden zedelemiş, kızımız olmanızdan utanç duymamıza sebep olmuş ve ziyadesiyle rencide etmiştir.

 Yukarıda belirtilen sebeplerle Medeni Kanunun 510/2. maddesine dayanarak sizi mirasçılıktan ıskat ettiğimizi ihtaren bildiririz.

Keşideciler

Sayın Noter, işbu ihtarnamenin bir suretinin muhataplara tebliği saygılarımla talep olunur.

Son düzenleme tarihi 20 Kasım 2020 03:32

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulur.