Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Mazotta Su Oranı Fazlalığı Nedeniyle Araçta Meydana Gelen Zarar

Herkese iyi pazarlar dilerim. Müvekkilime ait binek araç arızalandı. Arızanın sebebini araştırdığımızda ilgili teknik kişilerden mazottaki kalitesizlik yüzünden olduğunu öğrendik. Akabinde delil tespiti yaptırdık ve bilirkişi de bu yönde beyanda bulundu. Bu bağlamda yakıt alınan petrolle iletişime geçtik ancak zararı üstlenmediler kesinlikle. Akaryakıt firmasına ve bayiisine ihtarname çektik, ikisi de herhangi bir cevap vermedi.

Bu durumda davayı nasıl bir değer üzerinden açmalıyım ve aracın uğradığı değer kaybını nasıl talep etmeliyim?

  • Belirsiz alacak davası şeklinde değer kaybı talep edilmelidir,
  • Aynı şekilde somut zararı belirsiz olarak açabilirsiniz.

Delil tespiti noktasında son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Yakıt aldığınız istasyondan da nüsha alınması ve inceleme yapılması gerekir. Aksi taktirde ispat yönünden sıkıntılar yaşarsınız.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 20:18

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.