Mavi Zarf ile Tebligat Talebi(TK 21-2)

Mavi Zarf ile Tebligat Talebi

T.C.

ADANA

İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

DOSYA NO : X Esas

Borçlu             :

Alacaklı          :

Vekili              :

Konu              : Teb. K. M. 21/2 uyarınca borçlunun mernis adresine MAVİ ZARF ile ve hızlı tebligat olarak BU ZARFTA 21/2 Maddeye Göre Tebliğ Talebi VARDIR şerhi düşülerek yeniden ödeme emri çıkarılması hk.

AÇIKLAMALAR

Müdürlüğünüzün yukarıda esas numarası yazılı dosyasında borçlu X gönderilen ödeme emri bila iade döndüğünden bu kere borçlunun mernis adres araştırması müdürlüğünüzce yapılarak MERNİS ADRESİNE MAVİ ZARF İLE  TK md 21/2 uyarınca yeniden ödeme emrinin hızlı tebligat şeklinde tebliğe çıkartılmasını talep ederim.


T.C.

ADANA

İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

DOSYA NO : X Esas

Borçlu             :

Alacaklı          :

Vekili              :

Konu              :

Borçlunun takip dayanağı bono senedinde bulunan ve aynı zamanda mernis adresi olan adrese yapılan tebligat iade dönmüştür. Buna göre, borçlunun adres kayıt sistemindeki adresine, “tebligat çıkarılan adresin muhatabın adres kayıt sistemindeki adresi olduğu ve tebligatın TK’nun 21/2 maddesine göre yapılacağına” dair tebligat evrakı üzerine kayıt düşülerek (şerh verilerek) borçluya mevzuata uygun mavi renkte tebligat yapılmasını talep ediyoruz.

Son düzenleme tarihi 27 Haziran 2020 16:38

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.