Manitou Satış Sözleşmesi

Ağu 4, 2020 | Şirketler Hukuku Avukatlığı

Manitou Satış Sözleşmesi

Manitou Satış Sözleşmesi

MANİTOU SATIŞ SÖZLEŞMESİDİR.

TARAFLAR

SATICI: TARIM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

(Vergi No:) – /ADANA

ALICI: – (T.C. Kimlik No:)

SÖZLEŞME KONUSU

Aşağıda bilgileri yer alan manitou hakkında adresinde mukim satıcı (Vergi No: )  ile adresinde mukim alıcı (TCKN: ) arasında işbu manitou satış sözleşmesi imzalanmıştır. Buna göre aşağıda cinsi ve evsafı yazılı manitou, satıcı tarafından alıcıya belirtilen şartlar dahilinde satılmıştır.

SATILAN MANİTOUNUN BİLGİLERİ;

Plaka                               :

Cinsi                                : TELESKOPİK FORKLİFT

Markası ve tipi               : MANİTOU –

Modeli                             : 

Rengi                              : KIRMIZI

Şase no                            :

Tescil tarihi                    :

1-Yukarıda kimliği belirtilen manitou hakkında her türlü mesuliyet ve mükellefiyetler aracın devir tarihinden itibaren alıcı konumunda bulunan ait olacaktır. Nitekim söz konusu manitou alıcıya sözleşmenin imzalanması ile birlikte sağlam ve ayıpsız olarak teslim edilmiş olup, devir tarihinden itibaren araç ile ilgili her türlü vergi, ceza, kalan leasing taksit ödemesi vs. gibi borçlar ile oluşması muhtemel hasar ve zararlar alıcı konumunda bulunan e ait olacaktır.

2-Taraflar arasında yapılan işbu sözleşme ile satış konusu manitounun fiyatı 360.000 TL (Yalnız ÜçyüzAltmışBinTürkLirası) olarak belirlenmiştir. Söz konusu manitounun 3 adet ek aparatı olan sepet, kova ve çatal monitou ile birlikte alıcıya teslim edilecektir.

3-Alıcı tarafından satıcıya sözleşmenin imzalandığı tarih olan 08/03/2018 tarihinde peşin olarak 110.000 TL (Yalnız YüzonbinTürkLirası) ödeme yapılmış olup, geri kalan 30 aylık taksit (aylık 8.370 TL) leasing borç ödemesi ise alıcı tarafından leasing kuruluşuna ödenecektir. Söz konusu borcun süresinde ödenmemesi halinde oluşacak olan her türlü noter masrafı, mahkeme masrafı, avukatlık ücreti, icra takip masrafı gibi tüm yargılama giderleri alıcıya ait olacaktır.

4- Bu sözleşmenin imzalanması ile birlikte alıcı satıcı San. ve Tic. Ltd. Şti’ i gerek aracı inceleyerek alması gerekse Leasing kuruluşu ile yaptığı görüşmeler sebebi ile satıcıyı her türlü hukuki iş ve işlemler açısından tamamen ibra etmektedir.

5-İşbu sözleşmeden doğan her türlü ihtilafta /SAKARYA mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olarak belirlenmiştir. (tarihi belirtiniz)

ALICI-(TCKN:) SATICI-(VERGİ NO:)                                                                     

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.