Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Malik olan erkek eşin geçimsizlik sonucunda konutu terk etmiş olması taşınmazın aile konutu özelliğini kaldırmaz- Yargıtay Kararı

Yargıtay Kararı

Malik olan erkek eşin geçimsizlik sonucunda konutu terk etmiş olması taşınmazın aile konutu özelliğini kaldırmaz.

Tarafların … adresindeki taşınmaz tarafların Antalya’dan taşınarak Fethiye ilçesine geldikten sonra birlikte yaşadıkları aile konutu olarak özgüledikleri taşınmazdır.

Bu husus tarafların tanıklarının beyanları ve Fethiye 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2011/499 esas sayılı dosyasındaki kocaya ait 24.03.2011 tarihinde polis merkezinde alınan beyan ile sabit olmuştur. Davacı-davalı (koca)’nın geçimsizlik sonucunda bu konutu terketmiş olması taşınmazın aile konutu özelliğini kaldırmaz. Bu durumda davalı-davacı (kadın)’ın aile konutu şerhi konulmasına ilişkin davasının kabul edilmesi gerekirken, yazılı şekilde hüküm kurulması da isabetsizdir. (Y2HD, 01.12.2014, E. 2014/25531, K. 2014/24264)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 9 Ağustos 2020 09:19

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.