Mala Zarar Verme Şikayet Dilekçesi

Kas 7, 2019 | Savcılık-Soruşturma

X CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ                           : ………. ………………….. (TC Kimlik No: ……………..)

Adres: …………………………………….

VEKİLİ                                : Av. ……………………. ………………. (TC Kimlik No: …………………………)

Adres: …………………………………………..

Tel:…………………… Fax:……………………

ŞİKAYET EDİLEN          : ……………………. …………………………

Adres: ……………………………………..

KONU                                   : Mala Zarar Verme, Hakaret, Tehdit vs. Suçundan Dolayı Cezalandırılması Talebidir.
SUÇ                                       : Mala Zarar Verme, Hakaret, Tehdit vs.
AÇIKLAMALAR              :

1- Şüpheli müvekkilin yan komşusudur. Müvekkilin ölü kocasından miras kalan evine gelen içme suyuna ait boruları 35 seneden beri şüpheliye ait parselden geçerek müvekkilin evine gelmekte iken bu kışın, hava koşulları nedeni ile su boruları tahrip olmuş ve müvekkil tamir etmek istediğinde, şüpheli, tamir etmesine izin vermemektedir. Oysa müvekkilin eşi ona ölmeden önce yer satmıştır. O da karşılığında bu su borularının parselinden geçmesine izin vermiştir. Bu yüzden yaklaşık 35 seneden beri müvekkil bu şekilde içme suyunuy şüphelinin parselinden geçirerek getirmektedir.

2- Yine şüpheli, bahçesini sularken aşırı derecede sulamakta ve müvekkilin evi bu sudan zarar görmekte, duvarlarından sular akmaktadır. Ayrıca aradaki sınırda bulunan, müvekkilin eşinin yaptırdığı duvara bahçesindeki bütün pislikleri, taşları, duvarın üstüne yığması nedeni ile yıkılmasına neden olmuştur.

3- Ayrıca da müvekkile de “kadın olmasan yapacağım” şeklinde hakaretlerde bulunmakta, küfretmektedir. Hatta mayıs ayı içerisinde şüpheli küfrettiği zaman  müvekkil rahatsızlanarak, kriz geçirmiş ve hastanelik olmuştur. Kendisi kalp hastası olup bu şahıstan aşırı zarar görmektedir.. Aynı köyden şahitler, M. K., H. Ö. bu duruma şahittirler. Bu şahıs müvekkili mağdur etmiş ve mülküne zarar vermiştir. Kendisinden şikâyetçiyiz. Su borularının tamirinin sağlanmasına izin verilmesini ve haksız tüm davranışlarının önlenmesini talep ediyoruz.

DELİLLER                         :  Her tür delil.

HUKUKİ SEBEPLER     :  TCK. md. 106, 125, 151-152 ve ilgili mevzuat.

TALEP SONUCU              :  Yukarda kısaca arz edilen nedenlerle şüpheli hakkında gereğinin yapılmasını ve şüphelinin cezalandırılmasını, müvekkilin rahatsızlığı, yaşlı olması ve çocuklarının da burada olmaması nedeni ile kimsesizliğinin de nazara alınarak evine gelen içme suyunu kullanmasının bir an önce sağlanmasına, şahitlerinin dinlenmesine karar verilmesini saygıyla vekaleten arz ve talep ederim.

                                                                                                                                                              MÜŞTEKİ VEKİLİ

                                                                                                                                                Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Tazminat Avukatı

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.