Mal Rejiminin Tasfiyesi ile Boşanma Davası Aynı Gün Açılabilir Mi?

Ara 15, 2020 | Boşanmada Mal Paylaşımı

Tarafımıza en çok gelen sorulardan birisi de eşler arasında mal paylaşımı(mal rejimi) davasıyla boşanma davasının aynı gün içerisinde açılıp açılamayacağıdır. Bu sorunun cevabı şu şekildedir:

Aynı gün açmanızda sakınca yok. Hatta aynı dava dilekçesinde dahi açabilirsiniz (ama muhtemelen hakim tefrik edecektir). Mal rejimi-mal paylaşımı davasıyla boşanma davasının aynı gün açılmasında büyük fayda vardır. Çünkü ancak bu şekilde taşınmaz ve taşınır mallar üzerine tedbir koyulması mümkündür. Tek başına boşanma davası açarak taşınır ve taşınmaz mallara tedbir koyduramazsınız.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.