Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Mahkemece Ziynetlerin Değeri Açıklattırılmalıdır- Yargıtay Kararı

Mahkemece Ziynetlerin Değeri Açıklattırılmalıdır

Davacı, dava dilekçesinde altı adet bileziğinin davalıda kaldığım, verilmesini istemiştir. Başvurma harcı alınmıştır. Mahkemece ziynetler yönünden, değerinin açıklattınlması, peşin nispi harem tamamlatılması (HK. md.30-32) delillerin değerlendirilip sonucu uyannca bir hüküm kurulması gerekirken, yazılı şekilde hüküm kurulması usul ve yasaya aykmdır. (Y2HD, 07.07.2011, E. 2010/10359, K. 2011/11678.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 14 Mart 2020 19:35

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.