Maddi tazminatın boşanma davasının fer’i niteliğinde olduğunun açıklanmasından sonra bu mal rejiminin tasfiyesine yönelik tazminat olduğunun ileri sürülmesi bir değer taşımaz- Yargıtay Kararı

Nis 20, 2020 | Boşanmada Maddi ve Manevi Tazminat

Maddi tazminatın boşanma davasının fer’i niteliğinde olduğunun açıklanmasından sonra bu mal rejiminin tasfiyesine yönelik tazminat olduğunun ileri sürülmesi bir değer taşımaz

X tarihli celsede, davacı-davalı kadın vekili tarafındn kadının dava dilekçesinde talep ettiği maddi tazminatın boşanma davasının fer’i (eki) niteliğinde olduğunun açıklanmasına; sonradan bu istemin mal rejiminin tasfiyesine yönelik tazminat olduğunu ileri sürmesinin değer taşımayacağının ve tazminatın Türk Medeni Kanununun 174/1. maddesi kapsamında verilmiş olduğunun anlaşılmasına göre yerinde bulunmayan temyiz isteğinin reddiyle usul ve kanuna uygun olan hükmün onanmasına, (Y2HD, 14.07.2011, E. 2010/11918, K. 2011/12220.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Etiketler:

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Üyelik avukatlara hususidir. Sağ altta yer alan canlı destek üzerinden üyelik oluşturabilirsiniz.