Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Maaş Haczi Müzekkeresi Örneği

Maaş Haczi Müzekkeresi Örneği

Maaş Haczi Müzekkeresi

T.C.

ADANA

X İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

 

ALACAKLI:

VEKİLİ:                                 

BORÇLU:

BORÇ MİKTARI: X  – TL (YASAL FAİZ VE İCRA MASRAFLARI AYRICA EKLENECEKTİR)

Yukarıda kayıt edilen alacağın tahsili için borçlunun almakta olduğu maaşı yada ücretinin borç bitinceye  kadar 1/4 ünün haczine karar verilmiştir.Karar dairesinde ve İİK’nun 355. maddesi gereğince haczin icra edilip edilmediğinin ve borçlunun almakta olduğu maaş veya ücret miktarının bir hafta içinde bildirilmesi ve borç ,bitinceye kadar tebligat mucibince haciz olunan miktarın kesilip hemen dairemize gönderilmesi; ikramiye, emekli olması halinde emekli ikramiyesi, vergi iadesinin tamamının kesilmesi; Borçlu/ların maaş veya ücretinde veya memuriyetinde yahut başka bir yerden maaş almayıp mucip tebeddül olduğu ve hizmetine nihayet verildiği takdirde derhal bildirilmesi bu madde hükmüne riayet edilmediği veya kesilen paralar gönderilmediği takdirde aynı kanunun356. maddesi gereğince maaşınızdan veya sair mallarınızdan alınacağının ve ayrıca 357.madde gereğince cezai takibat yapılacağının bilinmesi rica olunur.Not: Cevabınızda borçlu/ların mevcut İKAMETGAH adresleri ile maaşları mahcuz ise sıramızın ne zaman geleceğinin bildirilmesi rica olunur.

VAKIFBANK ADLİYE ŞUBESİ

24.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ IBAN NO         : 

                                                                                                     İcra Müd.Yrd

Son düzenleme tarihi 20 Temmuz 2020 00:23

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.