Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Maaş Haciz Tekit Dilekçesi

Maaş Haciz Tekit

  • Yukarıda adı soyadı ve TC kimlik numarası yazılı borçlunun  tarihli yazımızla borcu bitinceye kadar ücret, prim, nema ve ikramiyelerinin 1/4’ünün, teminatlarının tamamının borç miktarı kadarının haczine karar verilmiştir. Ancak yapılan kesintiler bugüne kadar Müdürlüğümüze gönderilmemiştir.

Maaş Haciz Tekit Dilekçesi

T.C

………. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

DOSYA NO: ………………… E.

İŞYERİ’NE

ALACAKLI

:

.

VEKİLİ

.

BORÇLU

:

BORÇ MİKTARI

:

Yukarıda adı soyadı ve TC kimlik numarası yazılı borçlunun  tarihli yazımızla borcu bitinceye kadar ücret, prim, nema ve ikramiyelerinin 1/4’ünün, teminatlarının tamamının borç miktarı kadarının haczine karar verilmiştir. Ancak yapılan kesintiler bugüne kadar Müdürlüğümüze gönderilmemiştir.

Borçlunun maaşından yukarıda anılan alacağın tahsili için kesinti yapılmasına, yapılacak kesintilerin muntazam olarak Müdürlüğümüze gönderilmesine, gönderilemiyorsa nedeninin bildirilmesine karar verilmiştir. Karar gereğince işlem yapılması, aksine hareket edenler hakkında İcra İflas Kanunu’nun 356 ve 357. maddelerinin uygulanacağının bilinmesi TEKİDEN rica olunur.

X

İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcra Müdürü

Mühür ve İmza

NOT: TEBLİGAT MASRAFI DOSYA İÇERSİNE GÖNDERİLMİŞTİR.

Son düzenleme tarihi 20 Haziran 2020 18:16

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.