Kuyu Kullanma Belgesinin İptaline Karşı İtiraz

May 15, 2020 | İdare Hukuku Avukatlığı

Kuyu Kullanma Belgesinin İptaline Karşı İtiraz

T.C.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü

3. Bölge Müdürlüğü

Jeoteknik Hizmetler Ve Yeraltısuları Şube Müdürlüğü’ne

 

İTİRAZ EDEN         :

ADRES                      :

TELEFON                :

KONU                       : X tarih ve X sayılı yazınıza itiraz ve verilen iptal kararının kaldırılması talebimdir.

AÇIKLAMALAR

Tarafıma ait X Mevkii X Parselde bulunan  kuyudan su getirilerek X Ada X Nolu Parsel ile X Ada X Nolu Parsellerin sulandığı iddia edilmiştir. Bu  doğrultusuda X Sayılı Yer altı Suları Kanunu Yer altı Tüzüğü’nün 16. maddesine aykırı bir durum oluştuğundan bahisle X Ada X Parselde X koordinatında bulunan X yer altı suyu kullanma belge numaralı sondaj kuyusunun kullanma belgesinin iptaline karar verilmiştir. Verilen bu karar hukuka aykırılık teşkil etmektedir. Şöyle ki;

Bölge müdürlüğünden alınan yer altı suyu kullanma belgesinde X parselde bulunan kuyudan ancak komşu parsellerin, kullanma belgesinde belirtilmek koşulu ile yaralanabileceği belirtilmiştir. Bu doğrultuda bana ait X Nolu Parsel ile X Parsellerin belirtilen sondaj kuyusunda yararlanabilmesinin imkanı ve ihtimali bulunmamaktadır.

Ancak gelinen aşama itibari ile X Parsel ile X Nolu Parsellerin, X nolu Parselde bulunan kuyudan sulandığı iddia edilmiş, bu kullanıma son verilmesi ve boruların sökülmesi gerektiği belirtilmiştir. Ancak tarafıma ait X Parsel ile X Nolu Parsellerin sulamasını bu parsellerin yanında bulunan Bardakçı Suyundan yapmaktayım. Bu işlemi de yaklaşık olarak 2 yıldır devam ettirmekteyim. Hali hazırda bugün dahi bu suyu kullanıyorum.  Bunun  sebebi ise X Sulama Kooperatifinin başkanı n bana karşı düşmanca tavır sergileyerek Devlet Su İşlerine Ait kooperatif kuyusundan yararlanmamıza hukuksuz bir şekilde izin vermemesidir. Bana ait X Nolu Parsel ile X Nolu Parsellerin komşu parsellerinde bulunan ve a bu izin verilmesine rağmen bu izin bana haksız bir şekilde verilmemiştir.

Tarafımca açılan ve yargılaması X Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen X Esas ve X Karar nolu kararı gereği Sınırlı Sorumlu X Köyü Sulama Kooperetifi’ne üyeliğim tespit edilmiştir. Ancak kooperatif başkanı kişisel hırsını verilen kararın üstünde tutarak X Nolu Parsel ile X Nolu Parsellerimin sulamasının Devlet Su İşlerine Ait kooperatif kuyusundan yapılmasına izin vermemiştir. Bu sebeple ben de  ürünlerimin telef olmaması adına  tarlalarımın sulama ihtiyacını  tarlalarımın yanından geçen X Suyundan karşıladım. İddia edildiği gibi boru döşemek suretiyle başka tarlalardan yahut iznimin bulunmadığı kuyulardan yapmadım. Bu husus gerekli araştırmalar ve incelemeler yapıldığı takdirde gerçek ortaya çıkacaktır. Tarafıma yöneltilen iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu sebeplerle Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 3. Bölge Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler Ve Yeraltısuları Şube Müdürlüğü’nün X tarih ve X sayılı yazısında verilen X Parselde X koordinatında bulunan X yer altı suyu kullanma belge numaralı sondaj kuyusunun kullanma belgesinin iptali kararın ve kuyuya ait enerji kesme işlemin KALDIRILMASINI arz ve talep ederim. tarih

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.