Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kürtaja zorlanan eşe isteği halinde manevi tazminat takdir edilmelidir- Yargıtay Kararı

Kürtaja zorlanan eşe isteği halinde manevi tazminat takdir edilmelidir

Toplanan delillerden; mahkemenin gerekçesinde gösterdiği olaylar dışında, ayrıca; davalı kocanın, davacı eşine kürtaj olması konusunda baskı yaptığı, eşini istemediğini söylediği ve onu kovduğu anlaşılmaktadır.

Davalının bu kusurlu davranışları davacının kişilik haklarına saldırı niteliğindedir. Mahkemenin davacının kişilik haklarına saldırı oluşturan bir boşanma nedeni olmadığı gerekçesiyle manevi tazminat isteminin reddi doğru olmamıştır. (Y2HD, 03.10.2011, E. 2010/13112, K. 2011/14723.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 21 Nisan 2020 00:56

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.