Kullanım Ödüncü İhtarname Örneği

Şub 14, 2020 | Alacak Davası Avukatı

Kullanım Ödüncü İhtarname Örneği

İHTARNAME

 

İHTAR EDEN             : 

VEKİLİ                          :

İHTAR EDİLEN         :

KONUSU       : Borç olarak almış olduğunuz altınları mislen veya ödeme günü TCMB altın – Türk Lirası karşılığının ödenmesinden ibarrettir.

AÇIKLAMALAR:

Tarafımdan muhtelif tarihlerde almış olduğunuz altınlar bulunmaktadır.

Bu altınlar ağaşıda belirttiğimiz oran ve miktartadır.

– 15 gramlık 5 adet Başak Bİlezik 22 ayar.

– 18 gramlık 4 adet Başak Bilezik 22 ayar.

– 10 gramlık 1 adet Burma Bilezik 22 ayar.

– 75 gramlık 1 adet set takımı 18 ayar.

A) Tarafınıza ödünç kullanım için vermiş olduğum iş bu altınları mislen veya ödeme günü TCMB altın/TL değeri itibariyle türk lirası olarak bu ihtarnamenin tarafınıza ulaştığı gün itibariyle 5 gün içerisinde ödeme yapmanız rica olunur.

B) Yahut kısmi ödeme olarak mislen veya ödeme günü TCMB altın/TL değeri itibariyle Türk Lirası olarak borcunuzun % 60’ına tekabül eden oranı ihtarnamenin tarafınıza ulaştığı gün itibariyle 5 gün içerisinde ödemeniz. Arta kalan bakiye borç %40’ıda 2 eşit taksit olarak ihtarnamenin tarafınıza tebliği tarihini takip eden ayların 26. günleri ödeme yapmanız rica olunur.

C) Yukarıda belirtilen borçlarınıza dair ödeme planlarından hangisini tercih etiğinizi ihtarnamenin tarafınıza ulaştığı gün itibariyle 2 gün içerisinde bildirmeniz rica olunur. Veya yukarıda belirtilen ödeme planları dışında teklif etmek istediğiniz bir ödem  planı varsa ihtarnamenin tarafınıza ulaştığı gün itibariyle 2 gün içerisinde tarafınızca tasarlanmış ödeme planını tarafımıza  bildirmeniz rica olunur. Ödeme planlarından tercih yapmamanız veya tarafınızca teklif olunan ödeme planı olmadığı taktide A) bendindeki ödeme planını kabul etiğiniz anlaşılacaktır. 

Trafınıza ayrıntılı olarak iletilmiş olan yukarıdaki borçlarınızı belirtilmiş olunan süreler zarfında ödemediğiniz ve gerekli cevabı işlemleri yapmadığınız taktirde hakkınızda hukuksal süreç başlatılacaktır. Hukuksal süreç öncesinde ödemelerinizi yekünen gerçekleştirdiğiniz taktide borçlarınıza faiz uygulanmaycaktır. Ancak ihtarname üzerine ödeme yapmamanız halinde borçlarınıza yasal faiz uygulanmakla beraber hakkınızda açılan dava masrafları avukatlık üceretleri tarafınızdan tahsil edilecektir. Ödemeleri aşağıda belirtilen hesap numaralarına yahut elden olarak adreste teslim etmeniz gerekmektedir.

İHTAR EDEN VEKİLİ

 

Hesap no       :

İBAN              :

 

İŞ BU İHTARNAME 3 SURET HALİNDE HAZIRLANMIŞTIR. ALACAKLI , BORÇLU VE NOTERDE 1 ER SURET DÜZENLENMİŞTİR.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.