Küçüğe İftira Nedeniyle Şikayet Dilekçesi

May 29, 2020 | Savcılık-Soruşturma

Küçüğe İftira Nedeniyle Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

ŞİKÂYET EDEN                       :

VEKİLLERİ                             : 

ŞÜPHELİ                               :

SUÇ                                        : İftira, Eğitim ve Öğretim Hakkının Engellenmesi Suçu ve Savcılık tarafından yapılacak diğer suç tanımları

AÇIKLAMALAR                    :

Müvekkilimiz özel bir şirkette muhasebeci olarak çalışmaktadır. Müvekkilimiz işi sebebiyle kızı X’i mecburi olarak kreşe göndermek zorunda kalmıştır. X’da bulunan Özel X isimli kreşi güvenilir bulması sebebiyle 6 yaşındaki küçük kızını kreşe kayıt ettirmiştir.

İlk zamanlar eğitimine normal devam eden küçük kız X güzel günler geçirmektedir. İlerleyen süreçte Kreş yetkililerinden Xtarafından müvekkil aranarak ‘’çocuğunuzu artık bu okula getirmeyin, veliler sizin kızınızdan şikâyetçi, bugün X okula gelmesin’’ şeklinde beyanda bulunulmuş. Müvekkilimiz ise olayın ne olduğunu anlamaya çalışarak sebebini sormuş. Yetkili kişi telefonda müvekkilimizin kızı X’in kreşteki diğer arkadaşının makatına parmağını soktuğunu, çocuğun ‘’X abla yapma diye’’ bağırdığını anlatmış. Velilerin X’ten şikâyetçi olduğunu, X okula gelecekse biz çocuklarımızı bu kreşten alacağız şeklinde beyanlarda bulunulduğu ve bu nedenlerle kreşe artık X’in getirilmemesi gerektiğini belirtmiştir.

Bu olayı duyan müvekkilimiz şok içinde kalmıştır. Öncelikle sözde bu olay sıradan bir yaramazlık konusu olmayıp telefonda anlatılması abesle iştigal olmakla birlikte, farz edilsin ki böyle bir olay yaşanmıştır. BU OLAY YAŞANIRKEN ÇOCUKLARDAN SORUMLU ÖĞRETMEN’ in nerede olduğu sorusu akıllara gelmektedir. Tamamen görevini ihmal eden yönetici ve çalışanlar tarafından kreş işletilmektedir. Müvekkilimiz kızına böyle bir olayın olup olmadığını sorduğunda annesine kesinlikle böyle bir şey yapmadığından bahsetmiştir. Sözde cinsel istismara maruz kalan çocuk hastaneye götürüldüğünü, çocukta bu konuyla ilgili herhangi bir bulguya rastlanılmadığı belirlenmiştir. Müvekkilimiz bir anne olarak onur kırıcı davranışa maruz kalmıştır.

Kuruma karşı güvenini kaybeden müvekkil çocuğunu şüpheli kurumdan almak zorunda kalmıştır. Eğer böyle bir kurumda bu tarz bir olay yaşanıyorsa ve buna sessiz kalınmamalıdır. Kurum hakkında gereken yapılmadır. Ayrıca müvekkil tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ve CİMER’e şikâyet edilmiştir. Kurum ve yetkilileri, öğretmenler hakkında suç tanımları kapsamında gerekli tahkikatın yapılması gereklidir.

 

SONUÇ ve İSTEK                                         : Yukarıda Sayın Savcılık Makamınıza detaylı bir şekilde ifade edilen hususlar çerçevesinde şüpheli/ler tarafından TCK ilgili maddelerinde yer alan suçu işlemiş olduğu şüpheli hakkında gerekli tahkikatın yapılarak ilgili kişi hakkında soruşturma aşamasında söz konusu suçu işlemesine aracı olan kişilerin de tespit edilmesi halinde ilgili kişiler hakkında da soruşturma yapılması suretiyle şüphelinin cezalandırılması maksadıyla kamu davası açılmasını talep ederiz. tarih

 

Saygılarımla

                                                                       Av.

 

Eki; Onanmış Vekâletname Örneği

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.