Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Köyde başkalarından eşinden habersiz para almak ekonomik şiddet oluşturduğundan boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Köyde başkalarından eşinden habersiz para almak ekonomik şiddet oluşturduğundan boşanma sebebidir

Yapılan soruşturma ve toplanan delillerden, davalının gerçekte hamile olmadığı halde, kocasını hamile olduğuna inandırdığı ve köyde başkalarından kocasından habersiz para aldığı davacının da evlilik birliğinin devamı için özen göstermediği ve hamile olmadığını öğrenince eşine hakaret ettiği anlaşılmaktadır. Gerçekleşen bu duruma göre boşanmaya sebep olan olaylarda tarafların aynı oranda kusurlu oldukları sabittir. Hal böyleyken davacının davalıya göre daha fazla kusurlu kabul edilmesi ve bunun sonucu davalı yararına maddi ve manevi tazminata hükmolunması doğru bulunmamıştır. (Y2HD, 23.05.2011, E. 2010/8066, K. 2011/8951.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 18 Mart 2020 18:23

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.