Koruyucu Tedbir Talebi Dilekçesi

Kas 16, 2019 | Medeni Hukuk

X ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE

(AİLE MAHKEMESİ SIFATIYLA)

 

TALEPTE BULUNAN                      :

 

ŞÜPHELİ                                             :

 

KONU                                                   : Şüphelinin kendisine ait olduğunu daha önceden bildiğim ve teyit ettiğim  numaralı telefondan whatsapp isimli uygulama  üzerinden tarihinde saat 10.45-10.46-10.48 de bana atmış olduğu ve içerisinde hakaret ve tehdit içeren mesajları nedeniyle, …… Cumhuriyet Başsavcılığı’na ….. Soruşturma numarası ile suç duyurusunda bulundum.Söz konusu mesajlar tehdit beyanları da içerdiğinden 6284 sayılı Yasa Gereğince koruyucu tedbir kararı talebinde bulunuyorum.

AÇIKLAMALAR                                :

  • Kardeşim ile şüphelinin kardeşi arasında,…. tarihinde bir kavga olayı yaşanmış ve taraflar bu olay nedeniyle Mahkemelik olmuşlardır.Bu konu hakkında halen ……. Savcılığının ….. soruşturma dosyası üzerinden tahkikat sürmektedir.
  • Bu süreç devam ederken ….. tarihinde şahsıma ait ….. numaralı telefonuma , Şüphelinin kendisine ait olduğunu daha önceden bildiğim ve teyit ettiğim ……  numaralı telefonundan whatsapp isimli uygulama  üzerinden,

…….

şeklinde mesajlar atarak bana hakaret etmiş ve beni tehdit etmiştir.

  • …… numaralı telefondan whatsapp isimli uygulama üzerinden …..tarihinde saat 10.45-10.46-10.48 de bana atmış olduğu ve içerisinde hakaret ve tehdit içeren mesajlarını gösterir dökümleri de dilekçem ekinde sunuyorum.

  SONUÇ VE TALEP                           : Yukarıda anılan ve resen dikkate alınacak nedenlerden dolayı koruma kararı verilmesi ve bu çerçevede gerekli olan tedbirlerin alınmasına, karar verilmesi arz ve talep ederim.

 Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Barosu Avukatı

Eki: Şüphelinin mesajlarına ilişkin dökümler (1 sayfa)

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.