Koruma(Uzaklaştırma) Talebinde Bulunma Dilekçesi

Ağu 26, 2019 | Dilekçeler

Koruma(Uzaklaştırma) Talebinde Bulunma Dilekçesi


ADANA ( ) NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

nafaka.</p> <!– /wp:tadv/classic-paragraph –>”>Tedbir Nafakası Taleplidir

DAVACI                   :

 

VEKİLİ                     :

 Adana Boşanma Avukatı Saim İNCEKAŞ

DAVALI                   :

 

KONU                       :

6284 sayılı Kanun uyarınca fiziksel ve psikolojik şiddet ve tehdit, psikolojik baskı uygulayarak ailenin bütünlüğünü tehdit eden eş aleyhine bulunan maddeler uyarınca tedbir alınması talebidir.

 

AÇIKLAMALAR    :

 

 

 • Müvekkil ile davalı ………….. tarihinde evlenmişlerdir. Bu evlilikten de bir çocukları bulunmaktadır. Davalı eşin kusurlu davranışları ve aldatma neticesinde evlilik birliği müvekkilim için çekilmez hale gelmiştir.

 

 • Müvekkilim eşini ve evliliğini sahiplenerek evliliğinin devam etmesi için elinden gelen her türlü çabayı göstermiş ve anne olduktan sonra da hem eşine hem çocuğuna karşı türlü fedakarlıkta bulunmuştur. Ancak davalı eşi evlilik birliğinin devamı sırasında çocuk ile ilgili görev ve sorumluluklarda müvekkilimizi yalnız bırakmış ve gereken desteği göstermemiştir.

 

 • Davalı her fırsatta müvekkilime hakaret ederek saygı göstermemiştir. Sinirli, asabi, agresif ve saldırgan bir yapıya sahiptir. Ayrıca müvekkili defalarca darp etmiş, kendisine ağır hakaretler ve sinkaflı küfürler etmiştir. Bu durum, müşterek çocuğun gelişimini de olumsuz yönde etkileyen önemli bir sorundur.Davacı müvekkilim bütün bu yaşadıklarından endişeli ve tedirgindir. Müvekkilimize ve müşterek çocuğa uygulanan her türlü şiddetin boyutları göz önüne alındığında mahkemenize başvurmak zorunluluğu hasıl olmuştur.

 

DELİLLER              : Nüfus kayıtları, tanık beyanı, bilirkişi incelemesi ve her türlü yasal deliller.

HUKUKİ SEBEPLER        :           HMK, TMK, 6284 Sayılı Kanun ve ilgili tüm mevzuat,

TALEP SONUCU    : Açıklanan nedenlerle;

 1. 6284 sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun uyarınca mahkemenin öngöreceği süre ile davalının müşterek aile konutundan uzaklaştırılmasına;
 2. Davalının davacıya karşı korkuya ve şiddete yönelik davranışlarda bulunmamasına, hakaret ve kötü sözlerde bulunmamasına, Müvekkili iletişim vasıtalarıyla rahatsız etmemesine;Silah ve benzeri araçlarını zabıtaya teslim etmesine, müvekkilin eşyalara zarar vermemesine;
 3. Tedbire uymadığı takdirde cezalandırılacağının ihtarına ve koruma kararının Cumhuriyet Savcılığına bildirilmesine;

Duruşmasız olarak tedbiren karar verilmesini vekaleten arz ve talep ederiz. Saygılarımızla. …/…/…

 

Şiddete Uğrayan ve Tedbir Talebinde Bulunan

                             Davacı Vekili
Avukat Saim İncekaş – Adana Barosu Sicil 4293

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

1 Yorum

 1. Aykut

  Merhaba 1 hafta önce başımdan bir olay geçti .Krdesim benim aldığım telefonu mahallemizdeki tanıdığımız bir kardesimizle satıp araba kiralayıp geri kalan parayida harcamışlar. Sonra kardeşimi sabah saat 5 de eve bırakıp hiç bir şekilde araca para vermeyip kardeşimin parasıyla 2 gün boyunca gezdi sonra ben de aradım sen ne hakla kimin parasıyla gezion küfür edip mesaj çektim yanliz mesajda dedim ki mustafa sen beni s…… ya bende seni ……. diye yazdım sonra da seni gidip karakola şikayet edicem dedikten sonra korkudan gidip beni öldürecekler beni dovcekler dedi neden ben karakola gidip şikayet edicem dedikten sonra gitti etti anlamış deilim sonra şikayetini almak için karakola gitmiş ve karakol demis ki savcılığa gitti kagitlariniz benim dicegim bu dosyadan ne cikar hem mağdurum hemde şikayet edilen taraf benim saygilarimla

  Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.