Korsan CD Savcılığa Şikayet Dilekçesi

Korsan CD Savcılığa Şikayet Dilekçesi

X CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

Dosya No                         :

ŞİKÂYETTE BULUNAN       :

VEKİLLERİ                      :

ŞÜPHELİ                         :

KONU                             :5846 Sayılı Yasanın 75. Maddesi uyarınca şikâyetçi olduğumuzun bildirilmesidir.

AÇIKLAMALAR       :

Yukarıda numarasını belirttiğimiz dosyada şüpheli elinde yakalanan cd’lerin korsan olup olmadıklarının tespiti için bilirkişi incelemesi yoluna gidilmiştir.

Bilirkişi, yaptığı inceleme sonucu yakalanan cd’lerin bandrolsüz yani korsan olduklarını tespit etmiş; ayrıca cd’lerin nelerden oluştuğuna ilişkin bir eser listesi düzenlemiştir.

2- Hazırlanan bu bilirkişi raporunda da görüleceği üzere müvekkilin hak sahibi olduğu filmlerden 1 tanesinin yasal olmayan yollardan çoğaltılmış kopyaları şüphelinin elinde yakalanmıştır. Müvekkilin hak sahipliğini kanıtlayan; …  filminin eser işletme belgesi dilekçemiz ekinde sunulmaktadır.

3- Şüpheli hakkında şikâyetçiyiz.

4- İşlenen suç nedeniyle zarar giderilmemiştir.

SONUÇ VE İSTEM    : Savcılığınızın, sunmuş olduğumuz eser işletme ve yetki belgelerini gönderilen liste ışığı altında değerlendirmesini, bu doğrultuda şüpheli hakkında şikâyetçi olduğumuzu, soruşturmanın tamamlanarak kamu davası açılmasına karar verilmesini ve açılacak davanın tarafımıza bildirilmesini vekil eden adına saygıyla arz ve talep ederim.

Şikâyetçi Vekili

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 01:19

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.