Korona Virüsü Nedeniyle Adli Kontrolün Kaldırılması Talebi

Korona Virüsü Nedeniyle Adli Kontrolün Kaldırılması Talebi

ADANA 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NE

DOSYA NO           :

SANIK                   :

MÜDAFİİ             :

KONU                   : Covid-19 virüs salgını nedeniyle her ayın 15’inde uygulanan imza  adli kontrolünün kaldırılması talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR :

Herkesin bildiği üzere ülkemiz zor zamanlardan geçmektedir. Covid-19 virüsü 11.03.2020 tarihi ile ülkemizde de görülmüş ve artan bir ivme ile ülkenin her yerine yayılmıştır. Ölümler her gün artmakta yapılan testler sonucu bu virüse yakalanan insan sayısı da çoğalmaktadır.

Bu virüsle ilgili başta Cumhurbaşkanımız, Sağlık Bakanlığı, Adelet Bakanlığı ve tüm bakanlıklar yayılımını azaltmak için bir dizi tedbir almaktadır.Sağlık Bakanlığı’da tüm ülke vatandaşlarına herkes kendi ohalini ilan etmesi gerektiğini salık vermiş. Zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması gerektiğini bildirmiştir. Adalet Bakanlığı’ da kendi özelinde zorunlu işler hariç duruşmalara ara verilmesini tavsiye etmiş.Bir çok adliyede bu tavsiyeye uymuştur.

Sayın Mahkeme;

Müvekkil her ayın 15’inde ikamet etmiş olduğu kolluk birimine giderek.İmza atmaktadır. Ancak bu virüs salgını sebebi ile müvekkil ve ailesi tedirgin olmaktadır. Müvekkil Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanlığı’nın EVDE KAL çağrısına uymak istemektedir. Müvekkil kovuşturma evresinde mahkemenin vermiş olduğu tüm adli kontrol tedbirlerini eksiksiz yerine getirmiştir. Ancak yayılan bu  Covid-19 virüs nedeniyle hakkında uygulanmaya devam eden imza adli kontrolü müvekkilin sağlık durumu tehlikeye atmaktadır.

NETİCE VE TALEP : Yukarıda arz ve izah edilen nedenlerden dolayı;

Öncelikle müvekkile uygulanan Her Ayın 15’inde imza Adli Kontrolünün KALDIRILMASINI,

Aksi durumda bu salgın tehlikesi bertaraf edilene kadar İZİNLİ SAYILMASINI talep ediyoruz. tarih

                                                                       SANIK MÜDAFİ

Av.

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 02:26

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.