Korona Virüsü Nedeniyle Adli Kontrole İtiraz Dilekçesi

Korona Virüsü Nedeniyle Adli Kontrole İtiraz Dilekçesi

X SULH CEZA HAKİMLİĞİNE

Sunulmak Üzere

X SULH CEZA HAKİMLİĞİNE

SORGU NO     : 2020.. ESAS

ADLİ KONTROL KARARINA

İTİRAZ EDEN ŞÜPHELİ : .

MÜDAFİİ :

İSNAT EDİLEN SUÇ        :Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama

ADLİ KONTROL KARARININ

VERİLDİĞİ TARİH :

KONU: Adli Kontrol kararına itirazımız hakkındadır.

Müvekkil …… hakkında, .. tarihinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama suçundan İzmir . Sulh Ceza Hakimliği 2020/…. E. sayılı dosyası nezdinde 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 109/3-a ve 109/3-b hükmü uyarınca Yurtdışına Çıkış Yasağı ve haftanın 2 günü karakola imza atmak şartıyla salıverilmesine karar verilmiştir.

Tüm dosya kapsamı incelendiğinde müvekkilimin  Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama suçunu işlemediği anlaşılacaktır. Müşteki Başak Gündüz müvekkilin  kız arkadaşı olup yaklaşık 4 aydır görüşmektedirler. Bu ilişkilerinden müştekinin annesinin haberi de vardır. Müşteki müvekkilden ilişki sürecinde sürekli maddi beklentiler içerisine girmiştir. Çeşitli hediyeler almasını ihtiyaçlarını karşılamasını istemiştir.

Yine olay günü müşteki müvekkilden maddi beklenti içerisinde hediyeler almasını istemiştir. Müvekkilim parasının olmadığını ona istediklerini alamayacağını söylediği için müşteki gerçek dışı beyanlarda bulunmuştur. Müvekkile iftira atmıştır. Dosya kapsamında müvekkile isnat edilebilecek somut bir delil bulunmamaktadır. Bu nedenle müvekkil hakkında verilen adli kontrol kararlarının kaldırılmasına karar verilmesini talep ederiz.

Korona virüs salgını önlemleri kapsamında, müvekkilin yaşı ve sigara içiyor olması da gözetilerek, haftada 2 gün karakolda imza atmak suretiyle verilen adli kontrol şartının kaldırılması gerekir. Ülkece mücadele etmiş olduğumuz bu salgın hastalık sürecinde müvekkilimin haftada 2 gün karakola gitmesi hem müvekkilin hem de toplumun sağlığı için tehlike arz etmektedir. Kararın kaldırılmaması durumunda, karardan beklenen yarardan çok, mağduriyet ortaya çıkacaktır.

HUKUKİ NEDENLER      : 5271 sayılı CMK m.109,111,267 ve ilgili mevzuat.

TALEP SONUCU           : Açıklanan gerekçelerle, müvekkil hakkında verilmiş olan adli kontrol kararının kaldırılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim. tarih

Sanık X Müdafii

           Avukat

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 02:18

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.