Kooperatif Üyeliğinin Tespiti Dava Dilekçesi

Eyl 18, 2018 | DİLEKÇELER

Kooperatif Üyeliğinin Tespiti Dava Dilekçesi


…….  MAHKEMESİNE

DAVACI                                          :

VEKİLİ                                            : Avukat Saim İNCEKAŞ

DAVALI                                           :

KONU                                               : Müvekkilimin Kooperatifin Üyesi ve Ortağı Olduğunun Tespiti ile İhtiyati Tedbir Konulmasına Karar Verilmesi İstemi.

AÇIKLAMALAR                           :

1-)  Müvekkilim …,  davalı kooperatifin üyesi olup, aidat borçlarını da düzenli olarak ödemektedir. Davalı kooperatif, … Noterliğinden …/…/… tarih ve …  yevmiye numaralı bir ihtarname çekerek müvekkilimin … TL. borcu olduğunu bildirmiş ve ödemesi için de müvekkilime … gün süre vermiştir. Söz konusu ihtarname …/…/… tarihinde müvekkilimin eşine tebliğ edilmiştir.

2-) Müvekkilim, söz konusu ihtarname üzerine …/…/… tarihinde davalı kooperatifin … Bankası … Şubesinde bulunan hesabına … TL. yatırmıştır. Buna rağmen davalı kooperatif, … Noterliğinden …/…/… tarih ve … yevmiye numaralı ihtarname ile müvekkilime kooperatif Yönetim Kurulunun …/…/… tarih ve … sayılı kararı ile kooperatif üyeliğinden çıkarıldığını bildiren bir ihtarname çekmiştir. Ancak söz konusu ihtarname müvekkilime tebliğ edilmemiş, müvekkilim bu durumu daha sonradan diğer ortaklardan öğrenmiştir.

3-)  Söz konusu usulsüz ve kanunsuz ihtar ve ihraç kararına dayanılarak, müvekkilime ait bulunan kooperatifteki … numaralı daire, …/…/… tarihinde yapılacak olan açık arttırma ile devredilecektir. Yapılacak devir nedeniyle doğacak mağduriyetin önlenmesi amacıyla müvekkilime ait daire üzerine ihtiyati tedbir konulmasını talep etmekteyiz.

HUKUKİ NEDENLER                  : 1163 S. K. m. 16, 27 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER                    : Müvekkilimin kooperatifteki özel dosyası ve kooperatif kayıtları, kooperatifin banka kayıtları, kooperatifin kararları, ödeme makbuzları, ihtarnameler, bilirkişi incelemesi, tanık beyanları ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM                                    : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, müvekkilime ait … nolu dairenin üçüncü kişilere devrini önlemek ve …/…/… tarihinde yapılacak olan açık arttırma engel olmak amacıyla tapu kaydına ihtiyati tedbir konulmasına, müvekkilimin davalı kooperatifin üyesi olduğunun tespitine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, karar verilmesini Yüce Mahkemenizden saygıyla talep ederim.  …/…/…

Davacı Vekili

Av.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukat ve Hukuk Danışmanlık Bürosu “kooperatif üyeliğinin tespiti” davalarında profesyonel danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktadır. Avukat Saim İNCEKAŞ Adana merkezli çalışmakta olup İncekaş Hukuk Bürosu adresi şu şekildedir: Kayalıbağ Mahallesi, Ziya Algan İş Merkezi K:5 D:41, Seyhan/Adana. Avukatlık ve danışmanlık hizmeti almak için direkt olarak “05349109743” numarasını arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

İletişime Geçin

Aklınıza takılan bir soru mu var? Telefon görüşmesi veyahut mesajla yoluyla tarafımızla iletişime geçin!

Our Services

What we Do Best

 

Nulla porttitor accumsan tincidunt. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim.

A Look Inside

 

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architectoeaque ipsa quae ab illo inventore.