Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Koğuş değişikliği talebi dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

TALEPTE BULUNAN:

TALEPTE BULUNAN MÜDAFİ:

KONU: Koğuş Değişikliği Talebi

AÇIKLAMALAR:

Müvekkilim olan … Kapalı Ceza İnfaz Kurumu … Koğuşunda tutuklu olarak halihazırda cezası infaz edilmektedir.

Müvekkilimin yaklaşık olarak beş ay gibi kısa süre içerisinde 2 defa koğuş değişikliği yapılmıştır. Müvekkilimin cezasının infazı D-6 Koğuşunda başlamış olup, daha sonra D-4  Koğuşuna alınmasıyla birlikte, en nihayetinde son olarak D-5  Koğuşunda halihazırda cezası infaz edilmektedir.  Müvekkilimin cezasının infazının başlamasından itibaren yaklaşık olarak beş ay gibi kısa bir süre içerisinde bu kadar değişiklik yapılması durumu tarafımızdan anlam verilememektedir.

Müvekkilim, şuan kalmakta olduğu D-5 Koğuşunda yerde yatmaktadır. Bu durum insan haklarına açıkça aykırılık teşkil etmektedir. İnsan hakları; tüm insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmasıdır. Buna rağmen, müvekkilim insan haklarının temel ilkelerinden olan ayrımcılık yasağı ve kötü muamele yasağı göz önünde bulundurulmadan muamele görmektedir.

Ayrıca bugünlerde dünyayı etkisi altına almış olan Covid-19 Virüsü sebebiyle temizlik ve hijyen koşullarının en üst safhada olması gerekirken müvekkilimin yerde bulunan yatakta yatması dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeli bakteriye karşı onu ilk olarak açık hedef haline getirmektedir.

Son olarak, müvekkilim şuan kalmakta olduğu D-5 Koğuşundaki kişilerle ilişkileri yeterince iyi değildir. Aralarının iyi olmayışı ve koğuş arkadaşlarıyla anlaşamıyor oluşu ileride telafisi güç sorunlara yol açabilir.

SONUÇ VE İSTEM:

Yukarıda arz ve izah etmiş olduğum sebeplerden dolayı müvekkilim ………..  şuan kalmakta olduğu …….. Koğuşundan alınarak bundan önce kalmış olduğu ……. numaralı koğuşa nakilinin acele ve ivedilikte yapılması gerekmektedir. Gerekli işlemlerin yapılmasını tarafınızdan saygılarımla arz ve talep ederim.

Müdafii

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.