Kocanın karısını dövmesi ve evden kovmasına karşılık kadının da kocasına hakaret ettiği gerçekleşmişse TMK m. 166 f. II koşulları gerçekleşmiş olur- Yargıtay Kararı

Mar 24, 2020 | Boşanma Avukatı

Kocanın karısını dövmesi ve evden kovmasına karşılık kadının da kocasına hakaret ettiği gerçekleşmişse TMK m. 166 f. II koşulları gerçekleşmiş olur

Davalı-davacının 21.12.2006 tarihinde açtığı ve retle sonuçlanan davadan sonra tarafların bir araya gelmedikleri, bu davada kocanın karısını dövdüğü, evden kovduğu, davacı-davalı kadının da kocasına hakaret ettiği boşanmaya neden olan olaylarda davalı-davacı kocanın daha ziyade kusurlu olduğu ve Türk Medeni Kanununun 166/2. maddesi koşullarının oluştuğunun anlaşılmasına göre yerinde bulunmayan temyiz isteğinin reddiyle usul ve kanuna uygun olan hükmün onanmasına (Y2HD, 17.03.2011, E. 2010/3426, K. 2011/4727.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.