KM Düşürülmüş Araç İhtarname Örneği

ADANA 10. NOTERLİĞİ’NE

 

İHTAR EDEN          : (TC Kimlik No:)

Adres:

VEKİLİ                     :Av.Saim İNCEKAŞ

Adres antettedir.

MUHATAP               : (TC Kimlik No: )

Adres:

KONU                       :Müvekkilin satın almış bulunduğu araçtaki ayıplı hususlar sebebiyle 10.000 TL’nin ihtardan itibaren 7 gün içinde ödenmesi konusunda ihtardır.
AÇIKLAMALAR    : 

Müvekkile 20/03/2017 tarihinde Bursa 21.Noteri 0010188 yevmiye numarasıyla satışı yapılan HYUNDAI(Getz 2006 model 1.5 VGTHY Dizel) marka otomobilin km sayacının düşürüldüğü anlaşılmıştır. Ayrıca aracın kliması arızalı çıkmış müvekkilimiz tarafından tamir ettirilmiştir. Bu haliyle satışı yapılan araç ayıplıdır.

Aracın km sayacı düşürüldüğü 13/12/2018 tarihli TüvTürk Araç Muayene Raporunda da tespit edilmiştir. Km sayacı düşürülmüş araç müvekkilimize gerçek değerinin üzerinde satılmıştır. Araçtaki ayıplar gizlenerek müvekkilimize satılmıştır. Müvekkilimiz aracın tamiri için 5000 TL masraf yapmak zorunda kalmıştır.

Aracın tamir masrafları ve km sayacının düşürülmesinden kaynaklı zarar için toplam 10.000 TL’nin Vakıfbank Uluyol Şubesi TR 54 0001 5001 5800 7307 7466 55 IBAN numaralı hesabımıza 7 gün içerisinde ödenmesini aksi halde aleyhinizde dava açılacağını, dolandırıcılık suçundan hakkınızda cumhuriyet savcılığına şikâyette bulunulacağını, yargılama giderleri ve avukatlık ücretlerinin tarafınıza yükleneceği ihtaren bildiririz.

Sayın Noter;

Üç nüsha olarak hazırlanan işbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, bir nüshasının da tebellüğ şerhli olarak tarafıma iadesini talep ederim.

                                                                                                                    İHTAR EDEN VEKİLİ

 

 

 

 

 

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLETİŞİM
Sosyal Medya
Soru Sor
WhatsApp
Telefon Görüşmesi ( Sadece Müvekkil )
tr Türkçe
X
error: Kopya İçerik Yasaklanmıştır.