Kişisel Verilerin Kaydedilmesi Suç Duyurusu Örneği

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

ŞİKAYETÇİ                         : 

ŞÜPHELİLER                     :

 

SUÇ                                       : Kişisel verilerin kaydedilmesi , Tehdit , Hakaret ,

SUÇ TARİHİ                        : Temmuz 2019

AÇIKLAMALAR

 

  1. Ahmet Rıdvan Çor ile arkadaşlığım vardı. Ondan ayrılmak istiyordum. Beni tehdit etti ayrılırsan seni rezil ederim dedi . Temmuz ayı gibi Ahmet Rıdvan Çordan ayrıldım. Ahmet Rıdvan Çor a göndermiş olduğum veya onun telefonu ile çekilmiş olduğumuz bazı kişisel fotoğraflarımı silmesini istedim. Beni bu fotoğrafları aileme ve çevreme dağıtacağını beni rezil edeceğini söyleyerek tehdit etti.

  1. Ağustos ayında Ahmet Rıdvan Çordan tamamen ayrıldım. Daha sonra bu fotoğrafları 1 er gün arayla önce oğlum Tarkan Kaan Can ‘a daha sonra arkadaşım olan Umut Kurban ‘a gönderiyorlar. Daha sonra Cengiz Çetin ve Ahmet AYLESEL e de gönderiyorlar .

  1. Arkadaşlarım ve çocuğuma mesaj atarak benim hakkımda “ Bu kadın bir orospudur, Çıplak videolarını yarın atacağım … “ diyerek beni çevreme karşı zor durumda bırakmışlardır. Oğlum Tarkan Kaan Can ve abim Cengiz Çetin  fotoğrafları silip şahısları engellemiştir.

  1. Şahıslar Kimliklerini gizlemek amacıyla bütün bu fotoğrafları ve mesajlaşma içeriklerini +1(360) 998 – 5058 numaralı yurtdışı numarasından göndermişlerdir. Ancak bu fotoğraflar sadece Ahmet Rıdvan ÇOR’ da bulunmaktadır.

  1. Emine DEMİRSOY oğlum Tarkan Kaan’ın eski sevgilisidir. Daha önce yurtdışı telefon numarası ile mesaj atabildiğini bana söylemişti.  Ahmet Rıdvan Çor ile beraber işbirliği yaparak birlikte hareket etmişlerdir.

  1. Sibel Can ve Melahat Can ise , “benim uygunsuz fotoğraflarımı elde ettiklerini” abim Cengiz Çetin ile bu şahısların komşuları olan Döndü ÇOLAK ‘a söylemişlerdir. Bu fotoğrafları herkese göstereceklerini ,bilboard’lara kadar her yere asacaklarını söylemişlerdir.

  1. Yasaya açıkça aykırı olan bu durumun giderilmesi ve sorumlular hakkında gerekli soruşturmanın başlatılmasını teminen , işbu suç duyurusunda bulunmak zorunluluğu doğmuştur.Şahısların elektronik cihazlarına, bilgisayar ve telefonlarına  Cmk 134 vd maddelerine göre el konularak olası bir delil kaybının önlenmesi de gerekmektedir.

             

HUKUKİ DELİLLER        :Tanık Beyanları, Bilirkişi vs her türlü yasal delil

 

TANIKLAR                           :

 

HUKUKİ NEDENLER       : 5237 S. K.  m. 106 vd. , 125-131,  134,135,136,137, 139, CMK 106 , 134 Vd.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda açıklamaya çalıştığımız nedenlerle, yasaya aykırı durumun giderilmesini delillerin yok edilmesi şüphesi olduğu için Cmk 134 vd. maddelerine göre El koyma işleminin gerçekleştirilmesini ve sorumluları hakkında cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygıyla talep ederiz.

Şikayetçi

 

 

EK-1               : Ekran Görüntüleri

EK-2              : Emine Demirsoy un bilgisayarından daha önce sahte hesaplar oluşturarak mesajlaşma yaptığına dair belgeler

bir yorum bırakın

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.