Kişisel Verilerin Kaydedilmesi Suç Duyurusu Örneği

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ                         :

VEKİLİ                                : Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana/Seyhan

ŞÜPHELİLER                     :

SUÇ                                     : Kişisel verilerin kaydedilmesi , Tehdit , Hakaret ,

SUÇ TARİHİ                        :

AÇIKLAMALAR

  1. X ile arkadaşlığım vardı. Ondan ayrılmak istiyordum. Beni tehdit etti ayrılırsan seni rezil ederim dedi . Temmuz ayı gibi X’den ayrıldım. X a göndermiş olduğum veya onun telefonu ile çekilmiş olduğumuz bazı kişisel fotoğraflarımı silmesini istedim. Beni bu fotoğrafları aileme ve çevreme dağıtacağını beni rezil edeceğini söyleyerek tehdit etti.

  1. Ağustos ayında X tamamen ayrıldım. Daha sonra bu fotoğrafları 1 er gün arayla önce oğlum X‘a daha sonra arkadaşım olan X‘a gönderiyorlar. Daha sonra X ve X e de gönderiyorlar .

  1. Arkadaşlarım ve çocuğuma mesaj atarak benim hakkımda “ Bu kadın bir orospudur, Çıplak videolarını yarın atacağım … “ diyerek beni çevreme karşı zor durumda bırakmışlardır. Oğlum X ve abim X  fotoğrafları silip şahısları engellemiştir.

  1. Şahıslar Kimliklerini gizlemek amacıyla bütün bu fotoğrafları ve mesajlaşma içeriklerini X numaralı yurtdışı numarasından göndermişlerdir. Ancak bu fotoğraflar sadece X’ da bulunmaktadır.

  1. X oğlum X’ın eski sevgilisidir. Daha önce yurtdışı telefon numarası ile mesaj atabildiğini bana söylemişti.  X ile beraber işbirliği yaparak birlikte hareket etmişlerdir.

  1. X ve X ise , “benim uygunsuz fotoğraflarımı elde ettiklerini” abim X ile bu şahısların komşuları olan X ‘a söylemişlerdir. Bu fotoğrafları herkese göstereceklerini, bilboard’lara kadar her yere asacaklarını söylemişlerdir.

  1. Yasaya açıkça aykırı olan bu durumun giderilmesi ve sorumlular hakkında gerekli soruşturmanın başlatılmasını teminen , işbu suç duyurusunda bulunmak zorunluluğu doğmuştur.Şahısların elektronik cihazlarına, bilgisayar ve telefonlarına  Cmk 134 vd maddelerine göre el konularak olası bir delil kaybının önlenmesi de gerekmektedir.

HUKUKİ DELİLLER        :Tanık Beyanları, Bilirkişi vs her türlü yasal delil

TANIKLAR                           :

HUKUKİ NEDENLER       : 5237 S. K.  m. 106 vd. , 125-131,  134,135,136,137, 139, CMK 106 , 134 Vd.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda açıklamaya çalıştığımız nedenlerle, yasaya aykırı durumun giderilmesini delillerin yok edilmesi şüphesi olduğu için Cmk 134 vd. maddelerine göre El koyma işleminin gerçekleştirilmesini ve sorumluları hakkında cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygıyla talep ederiz.

Şikayetçi

EK-1               : Ekran Görüntüleri

EK-2              : X un bilgisayarından daha önce sahte hesaplar oluşturarak mesajlaşma yaptığına dair belgeler

Ceza ve Ağır Ceza Avukatı Adana- Avukat Saim İNCEKAŞ

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 01:48

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.