Kişisel Verileri Yayma Suçu Şikayet Dilekçesi

Mar 29, 2020 | Savcılık-Soruşturma

Kişisel Verileri Yayma Suçu Şikayet Dilekçesi

 CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

MÜŞTEKİ                            :   

VEKİLİ                                 :                             

ŞÜPHELİ                              :  

SUÇ                                       : İftira,Hakaret,Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek,özel hayatın gizliliğini ihlal etmek ve yaymak.

SUÇ TARİHİ VE YERİ      :

AÇIKLAMALAR                :

Müvekkil hakkında bilgisi rızası ve haberi olmaksızın çekilen video gereğince videonun içeriğinde geçen  ve altındaki yorumlarda geçen iftira, hakaret eylemlerinin ve bu videoyu müvekkilin kişisel verilerini, hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak eylemini gerçekleştiren şüpheliden işbu eylemleri yayması sebebiyle şikayetçiyiz. Ayrıca müvekkilimin özel hayatının gizliliğini ihlal eden ve videoyu yayan yukarıda ismi yazılı şahıstan şikayetçiyiz. Videoya ilişkin yükleyenler bakımından şikayetimiz savcılığınızın X soruşturma dosyası ile devam etmektedir ve ceza davası açılmıştır. Ayrıca ekte sunduğumuz belge gereğince facebook profilinde bu videoyu paylaşıp videonun yayılmasını sağlayan şüphelinin hakkında gerekli soruşturma işlemlerinin yapılarak hakkında ceza davası açılmasını talep ediyoruz.

X küçük bir yer olması nedeniyle müvekkilin onur, şeref ve saygınlığını rencide eden hukuka aykırı olarak müvekkilin videosunu yayan ve bu yayma eylemleri neticesinde müvekkilin olumsuz durumlarla karşı karşıya kaldıran, çevresinden sürekli tepkiler görmesine sebebiyet veren müvekkili insan içine çıkamaz bir durumla karşı karşıya bırakan şüpheliden şikayetçiyiz. Müvekkilin acısının bir nebze dinmesi adına şüphelinin cezalandırılması için ceza davası açılmasını yüce makamınızdan saygıyla arz ve talep ediyoruz. tarih

Müşteki Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kişisel Verileri Yayma Suçu Şikayet Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.