Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kişisel Verileri Yayma Suçu Şikayet Dilekçesi

Kişisel Verileri Yayma Suçu Şikayet Dilekçesi

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

MÜŞTEKİ                            :

VEKİLİ                                 :                          

ŞÜPHELİ                              :

SUÇ                                       : İftira,Hakaret,Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek,özel hayatın gizliliğini ihlal etmek ve yaymak.

SUÇ TARİHİ VE YERİ      :

AÇIKLAMALAR                :

Müvekkil hakkında bilgisi rızası ve haberi olmaksızın çekilen video gereğince videonun içeriğinde geçen  ve altındaki yorumlarda geçen iftira, hakaret eylemlerinin ve bu videoyu müvekkilin kişisel verilerini, hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak eylemini gerçekleştiren şüpheliden işbu eylemleri yayması sebebiyle şikayetçiyiz. Ayrıca müvekkilimin özel hayatının gizliliğini ihlal eden ve videoyu yayan yukarıda ismi yazılı şahıstan şikayetçiyiz. Videoya ilişkin yükleyenler bakımından şikayetimiz savcılığınızın X soruşturma dosyası ile devam etmektedir ve ceza davası açılmıştır. Ayrıca ekte sunduğumuz belge gereğince facebook profilinde bu videoyu paylaşıp videonun yayılmasını sağlayan şüphelinin hakkında gerekli soruşturma işlemlerinin yapılarak hakkında ceza davası açılmasını talep ediyoruz.

X küçük bir yer olması nedeniyle müvekkilin onur, şeref ve saygınlığını rencide eden hukuka aykırı olarak müvekkilin videosunu yayan ve bu yayma eylemleri neticesinde müvekkilin olumsuz durumlarla karşı karşıya kaldıran, çevresinden sürekli tepkiler görmesine sebebiyet veren müvekkili insan içine çıkamaz bir durumla karşı karşıya bırakan şüpheliden şikayetçiyiz. Müvekkilin acısının bir nebze dinmesi adına şüphelinin cezalandırılması için ceza davası açılmasını yüce makamınızdan saygıyla arz ve talep ediyoruz. tarih

Müşteki Vekili

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 01:31

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.