Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kişisel ilişkinin tedbiren uygulanmasına ilişkin karara karşı temyiz yoluna başvurulamaz- Yargıtay Kararı

Kişisel ilişkinin tedbiren uygulanmasına ilişkin karara karşı temyiz yoluna başvurulamaz

Dava kişisel ilişki hakkında kesinleşmeyen mahkeme kararının tedbiren uygulanmasına ilişkindir. Mahkemelerden verilen nihai kararlara karşı temyiz yoluna başvurabilir. (HUMK. md.427) İstek ve mahkeme kararı bu nitelikte olmadığından temyizi kabul değildir. Bu nedenle temyiz dilekçesinin reddi gerekmiştir. (Y2HD, 12.10.2011, E. 2011/1252, K. 2011/15508.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 21 Nisan 2020 22:03

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.