Kişisel ilişkinin ayrı şehirlerde yaşama varsa yılın belirli bir ayı veya ayın belirli bir döneminde yatıya kalacak şekilde düzenlenmesi gerekir- Yargıtay Kararı

Nis 21, 2020 | Çocukla Kişisel İlişki

Kişisel ilişkinin ayrı şehirlerde yaşama varsa yılın belirli bir ayı veya ayın belirli bir döneminde yatıya kalacak şekilde düzenlenmesi gerekir

Toplanan delillerden; tarafların ayrı şehirlerde yaşadıkları anlaşılmaktadır. Bu durumda düzenlenen kişisel ilişkiye ek olarak; velayeti davacı anneye verilen müşterek çocuk 02.07.2008 doğumlu Eda ile babası arasında çocuğun yaşı, bedeni ve fikri gelişmesi gözetilerek, yılın belirli bir ayı veya ayın belirli bir döneminde yatıya kalacak şekilde de uygun süreli kişisel ilişki düzenlenmesi gerekirken; yazılı şekilde eksik olarak kişisel ilişki düzenleme yapılması, isabetsiz olup; bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 02.06.2011, E. 2010/8647, K. 2011/9770.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.