Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kişisel İlişki Tesisi Dava Dilekçesi

Kişisel İlişki Tesisi Dava Dilekçesi

ADANA ( ) NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

DAVACILAR      : Büyük Anne-Büyük Baba

VEKİLİ               : Avukat Saim İNCEKAŞ

DAVALI               : 1-Ad ve Soyadı-T.C Kimlik No:

DAVA           : Torunla kişisel ilişki tesisi

AÇIKLAMALAR :

Müvekkilim davalı ile bir süre evlilik dışı birliktelik yaşamış ve bu birliktelikten … isimli çocukları dünyaya gelmiştir. Müvekkilim evlilik dışı ilişkisinden doğan çocuğu … Noterliğinin tarih ve … yevmiye nolu tanıma senedi ile tanımış ve bu şekilde soybağı kurulmuştur.

Davalı müvekkilimin çocuğunu kendisine göstermemektedir. Oysa yasal olarak soybağı kurulduktan sonra müvekkilimin çocuğunu görme hakkı bulunmaktadır.

Müvekkilimin babalık hakkından doğan çocuğu … ile arasında kişisel ilişki tesisine karar verilmesini talep etmek zarureti hasıl olmuştur.

DELİLLER             : Nüfus kayıtları, tanık beyanları ve her tür deliller.

HUKUKSAL NEDENLER: MK. HMK İlgili mevzuat.

SONUÇ VE TALEP: Yukarıda kısaca açıklanan ve re’sen dikkate alınacak olan nedenlerle açılan davanın kabulüne, müvekkilim ile çocuğu …, TC kimlik No- arasında her ayın 1. ve 3. haftaları Cumartesi günü saat: 09.00’dan başlamak ve izleyen Pazar günü saat: 17.00 arasında kişisel ilişki tesisine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı Vekili

Adana Barosu – Avukat Saim İncekaş -Velayet Avukatı

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 22:14

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.