Kişisel ilişki tarafların mensup oldukları dinin bayram günleriyle ilgili beyanları alınmadan ve bu yönde bir araştırma yapılmadan tesis edilemez- Yargıtay Kararı

Nis 21, 2020 | Çocukla Kişisel İlişki

Kişisel ilişki tarafların mensup oldukları dinin bayram günleriyle ilgili beyanları alınmadan ve bu yönde bir araştırma yapılmadan tesis edilemez

Dosyaya alman nüfus kaydından, tarafların “Hıristiyan” dinine mensup oldukları anlaşılmaktadır. Velayeti anneye bırakılan müşterek çocuk 1.2.2006 doğumlu Sait ile davacı baba arasında dini bayramların ikinci günlerinde de kişisel ilişki tesis edilmiştir. Tarafların mensup oldukları dinin bayram günleriyle ilgili beyanları alınmadan ve bu yönde bir araştırma yapılmadan dini bayramların ikinci günü kişisel ilişki tesisi isabetsiz olup bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 17.03.2010, E. 2009/3062, K. 2010/5056.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.