Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kişisel ilişki milli bayramların ikinci günü olmadığı için bu şekilde tesis edilemez- Yargıtay Kararı

Kişisel ilişki milli bayramların ikinci günü olmadığı için bu şekilde tesis edilemez

Her Pazar çocuklarla baba arasında kişisel ilişki davalı-davacı kadını hafta sonları eve bağımlı kılacağı gibi, velayet görevini gereği gibi yerine getirmesini engelleyen niteliktedir. Öte yandan milli bayramların ikinci günü olmadığı halde yazılı şekilde milli bayramların ikinci günü kişisel ilişki de doğru görülmemiştir. (Y2HD, 04.07.2011, E. 2010/11013, K. 2011/11420.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 21 Nisan 2020 17:29

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.