Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kişisel ilişki kurulmasına yönelik kararlar kesin hüküm oluşturmaz- Yargıtay Kararı

Kişisel ilişki kurulmasına yönelik kararlar kesin hüküm oluşturmaz

Kişisel ilişki tesis edilmesine yönelik kararlar kesin hüküm oluşturmaz. Yeni olguların zorunlu kılması halinde kişisel ilişki yeniden düzenlenebilir. (TMK.m.183) Tarafların müşterek çocukları 3.8.2006 doğumlu küçük Gizay’ın davacı babası ile ilgili olarak düzenlenen kişisel ilişki yetersiz olup uygun süre ile kişisel ilişkinin yeniden düzenlenmesi gerekirken yazılı şekilde hüküm kurulması usul ve yasaya aykırıdır. (Y2HD, 17.01.2011, E. 2010/9021, K. 2011/135.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 21 Nisan 2020 18:08

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.