Kişisel ilişki dini bayramlar gözetilerek kurulmalıdır- Yargıtay Kararı

Nis 21, 2020 | Çocukla Kişisel İlişki

Kişisel ilişki dini bayramlar gözetilerek kurulmalıdır

Davacı-davalı (kadın)nm İstanbul’da, davalı-davacı(koca)nın ise Ankara’da ikamet ettiği anlaşılmaktadır. Velayet kendisine verilmeyen da vali-davacı (koca) ile çocuk arasında her hafta sonu cumartesi ve pazar günleri kişisel ilişki tesisi, tarafların durumuna uygun olmadığı gibi, çocuğun da ruhsal ve fiziksel gelişimini olumsuz etkiler niteliktedir.

Bu nedenle, her hafta sonu yerine ayın belirli hafta sonlan ile ayrıca yarıyıl tatilinde, dini bayramlarda ve yaz tatilinde belirli sürelerle kişisel ilişki tesisi gerekirken; yazılı şekilde düzenleme isabetsiz olup bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 10.03.2011, E. 2010/2790, K. 2011/4284.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.