Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kişisel ilişki dini bayramlar gözetilerek kurulmalıdır- Yargıtay Kararı

Kişisel ilişki dini bayramlar gözetilerek kurulmalıdır

Davacı-davalı (kadın)nm İstanbul’da, davalı-davacı(koca)nın ise Ankara’da ikamet ettiği anlaşılmaktadır. Velayet kendisine verilmeyen da vali-davacı (koca) ile çocuk arasında her hafta sonu cumartesi ve pazar günleri kişisel ilişki tesisi, tarafların durumuna uygun olmadığı gibi, çocuğun da ruhsal ve fiziksel gelişimini olumsuz etkiler niteliktedir.

Bu nedenle, her hafta sonu yerine ayın belirli hafta sonlan ile ayrıca yarıyıl tatilinde, dini bayramlarda ve yaz tatilinde belirli sürelerle kişisel ilişki tesisi gerekirken; yazılı şekilde düzenleme isabetsiz olup bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 10.03.2011, E. 2010/2790, K. 2011/4284.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 21 Nisan 2020 17:35

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.