Kiranın Ödenmemesi Nedeniyle İhtarname Örneği

Kiranın Ödenmemesi Nedeniyle İhtarname Örneği

İHTAR EDEN:

KARŞI TARAF:

KONU: Kiracının Kira sözleşmesinden kaynaklanan borcu ödememesi sebebiyle tahliye istemi

AÇIKLAMALAR:

1- Yukarıda TC si ile belirttiğimiz  kişi aylık 800 tl yi ödeyeceğini vaad etmiş.Ancak ödememiştir.

2- Her ayın  5 de  bankaya yatırması gerekmekteydi. Ancak karşı taraf hiçbir kira ödemesi yapmamıştır.

3- Şuana kadar  birikmiş kiraları ve bu ayın kirasını da  tarafınıza tebliğinden itibaren toplam 4000 tl’yi otuz (30) gün içersinde  ekte belirttiğimiz  hesap numarasına yatırmanız  yatırmadığınız takdirde BORÇLAR KANUNU MADDE 260. Gereği hakkınız da alacak ve tahliye davası açacağımızı  yargılama giderleri ve vekalet ücretini tarafınıza yükleteceğini ihtaren bildiririz.

SONUÇ VE İSTEM:İş  bu ihtar elinize ulaştığından itibaren otuz(30) gün içersinde  4000 tl kira bedelini  belirttiğimiz  hesap numarasına ödemeniz ödemediğiniz takdirde  tarafınıza alacak ve tahliye davası açacağımızı ihtar ederiz.

SAYIN NOTER:Üç nüshadan  ibaret iş bu ihtarnamenin  bir suretinin karşı  tebliğini,tebliğ şerhini taşıyan bir örneğinin tarafıma verilmesini,diğer suretinin dairenizde saklanmasını  saygılarımla talep ederim.

Hesap  Numarası:

İHTAR EDEN

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 19:42

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.