Kiralanan Yerdeki Eşyaların Tespiti Dava Dilekçesi

Şub 5, 2020 | Genel Yazılar

Kiralanan Yerdeki Eşyaların Tespiti Dava Dilekçesi

X NÖBETÇİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

TESPİT TALEP EDEN      :

VEKİLİ                                 :

KARŞI TARAF                   : 

 

TESPİT KONUSU            : Kiralananda bulunan ve kira sözleşmesi hükümlerince müvekkile ait bulunan teçhizatların tespiti talebidir.

AÇIKLAMALAR

Müvekkil firmaya ait ……………………………….. adresinde bulunan gayrimenkul (dükkan) davalı  ile akdedilen……………………..tarihli sözleşme ile mezkur firmaya aylık …………………bedel mukabilinde kiralanmıştır.

Kiracı tarafından çekilen …………….. Tarih sayılı ihtarla taşınmazın tahliye edileceği müvekkilime bildirilmiştir.

Taraflar arasında akdedilen sözleşmenin 7.4 maddesinde  “…mecurun tahliyesi esnasında kiracılık süresi içinde yapmış olduğu değişiklik ve ilaveleri… …kiracı söz konusu değişiklik ve ilaveler için kiralayandan bila bedel veya herhangi bir zarar-ziyan tazmini talep etmeksizin tüm bu tesis, donanım, ara bölme, dekorasyonu kiralayana bırakmayı peşinen kabul ve taahhüt eder…” hükmüne yer verildiğinden madde hükmünce müvekkile ait olan tesis, donanım, ara bölme, ve dekorasyonun tahliye esnasında zarar görmesinin, sökülmesi halinde ileride açabileceğimiz davada delil teşkil etmek üzere  mezkur donanım, tesis, ara bölme ve dekorasyonun tespiti talebinde bulunma zaruretimiz hasıl olmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER           BK, HMK, TTK ve sair mevzuat hükümleri

SUBUT DELİLLERİ              Kira sözleşmesi,bilirkişi incelemesi, keşif, yemin, tanık vs hukuki delail

NETİCE VE TALEP              Arz ve izaha çalıştığımız sebeplerle fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydı ile kira sözleşmesinin 7.4 maddesi hükmünce müvekkile ait olan ve müvekkile terk edilecek  tesis, donanım, ara bölme, ve dekorasyonun tahliye sırasında hasar verilme, sökülüp götürülme ihtimaline binaen, ileride açabileceğimiz davada delil teşkil etmek üzere, mevcut halinin tespitine karar verilmesini saygı ile talep ederiz.

TESPİT TALEP EDEN

Vekili Av

Etiketler:

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kiralanan Yerdeki Eşyaların Tespiti Dava Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.