Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kiracıya İhtarname Örneği

İHTARNAME

İHTAR EDEN                                 :

VEKİLİ                                               :

İHTAR EDİLEN                              :

KONU                                               : 30.04.2013 Tarihli Sözleşme uyarınca 15 yıllığına tarafıma kiralanan taşınmazın kiralama süresinin tamamlatılmasına şayet bu durum mümkün değilse 30.04.2028 tarihine kadar olan kiralama bedelinin tarafımıza ödenmesi hakkındadır.

AÇIKLAMALAR                              :

1-) Tarafınızla müvekkilimiz arasında 30.04.2013 tarihli 15 yıllık kiralama sözleşmesi imzalanmıştır. Bu  kira sözleşmesi nedeni ile müvekkilimiz maliki olduğu …. İli …. İlçesi ….  Köyü  pafta no X parsel no 467 olan tarlayı tarafınıza devretmiş ve   karşılığın da ise 50.000 TL ile satışa konu tarlanın tarafımıza 15 yıllığına kiraya verilmesi konusunda anlaşılmıştır.

Tarafınızdan X TL ödeme yapılmış ve müvekkil tarafından da tarla sözleşmeye istinaden 2019 yılına kadar da tarımsal amaçlı kullanılmıştır. Kiralamak suretiyle kullandığımız tarla bir başka şahsa kiraya verilmiştir. Bu durumun düzeltilmesini bu mümkün değil ise aynı vasıfta kiralamak zorunda kalacağımız tarlanın kalan 9 (dokuz) yıl için kiralama bedeli olan 81.000 TL’nin ihtarnamenin tarafınıza tebliğ olunduğu tarihten başlamak üzere 3 iş günü içerisinde tarafımıza ödenmesini aksi takdirde müvekkilimiz adına yasal yollara başvuracağımızı ihtaren bildiririz.

İhtar Eden Vekili       

    Av.

SAYIN NOTER;

Üç suretten ibaret olan işbu ihtarnamenin bir suretinin dairenizde saklanmasını, bir suretinin muhataba memur vasıtasıyla tebliğini ve muhataba tebliğ şerhini havi bir suretinin de tarafımıza verilmesini saygı ile ihtar eden vekili olarak talep ederiz. (tarih)

İhtar Eden Vekili

                          Av.

Son düzenleme tarihi 15 Kasım 2019 16:25

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.