Kiracıya İhtarname Örneği

Kas 5, 2019 | Kira ve Kiracı Avukatlığı

    İHTARNAME

 

 

İHTAR EDEN                                 :

 

 

VEKİLİ                                               :

 

İHTAR EDİLEN                              :

                                              

 

KONU                                               : 30.04.2013 Tarihli Sözleşme uyarınca 15 yıllığına tarafıma kiralanan taşınmazın kiralama süresinin tamamlatılmasına şayet bu durum mümkün değilse 30.04.2028 tarihine kadar olan kiralama bedelinin tarafımıza ödenmesi hakkındadır.

AÇIKLAMALAR                              :

1-) Tarafınızla müvekkilimiz arasında 30.04.2013 tarihli 15 yıllık kiralama sözleşmesi imzalanmıştır. Bu  kira sözleşmesi nedeni ile müvekkilimiz maliki olduğu …. İli …. İlçesi ….  Köyü  pafta no X parsel no 467 olan tarlayı tarafınıza devretmiş ve   karşılığın da ise 50.000 TL ile satışa konu tarlanın tarafımıza 15 yıllığına kiraya verilmesi konusunda anlaşılmıştır.

Tarafınızdan X TL ödeme yapılmış ve müvekkil tarafından da tarla sözleşmeye istinaden 2019 yılına kadar da tarımsal amaçlı kullanılmıştır. Kiralamak suretiyle kullandığımız tarla bir başka şahsa kiraya verilmiştir. Bu durumun düzeltilmesini bu mümkün değil ise aynı vasıfta kiralamak zorunda kalacağımız tarlanın kalan 9 (dokuz) yıl için kiralama bedeli olan 81.000 TL’nin ihtarnamenin tarafınıza tebliğ olunduğu tarihten başlamak üzere 3 iş günü içerisinde tarafımıza ödenmesini aksi takdirde müvekkilimiz adına yasal yollara başvuracağımızı ihtaren bildiririz.

                                                               İhtar Eden Vekili       

                    Av.

SAYIN NOTER;

Üç suretten ibaret olan işbu ihtarnamenin bir suretinin dairenizde saklanmasını, bir suretinin muhataba memur vasıtasıyla tebliğini ve muhataba tebliğ şerhini havi bir suretinin de tarafımıza verilmesini saygı ile ihtar eden vekili olarak talep ederiz. (tarih)

 

    İhtar Eden Vekili

                                                                                                                                                        Av.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.