Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kiracıların Birden Fazla Olması Durumunda Tahliye Davası Kime Karşı Açılır?

Kiracıların Birden Fazla Olması Durumunda Tahliye Davası Kime Karşı Açılır?

Tahliye davaları kiracı aleyhine açılır. Kiracılar birden fazla ise, açılan tahliye davasında hepsinin birden davalı olarak gösterilmesi gerekir. İhtarname çekilmesi gereken hallerde ise, ihtarnamenin tüm kiracılara karşı çekilmesi ve gönderilen ihtarnamenin kiracılara ayrı ayrı gönderilerek tebliğ edilmesi gerekir. Kiracı ölmüş ise ve söz konusu taşınmaz kiracının mirasçıları tarafından kullanılıyorsa, tahliye davası kiracının mirasçıları aleyhine açılır.

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 20:55

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.