Kira Alacağı İhtarname Örneği

Tem 12, 2020 | Kira Hukuku Avukatlığı

Kira Alacağı İhtarname Örneği

Kira Alacağı İhtarname Örneği

ADANA X NOTERLİĞİ’NE;

 

KEŞİDE EDEN        :

VEKİLİ                     :   

MUHATAP               : 

KONU                       : Nisan-Eylül …… tarihleri arasındaki geciken toplam ………. TL kira parasının en geç ihtarnamenin tebliğinden itibaren 3 iş günü içinde ödenmesi aksi halde hakkınızda yasal yollara başvurulacağının ihtarıdır.

AÇIKLAMALAR    :

 

Sayın Muhatap;

………… başlangıç tarihli kira sözleşmesi uyarınca müvekkilimizin kiracısı bulunmaktasınız. Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos …….. ayları için aylık ……. TL ve Eylül ……. ayı için aylık …………. TL olmak üzere toplamda ………… TL gecikmiş kira borcunuz bulunmaktadır. İşbu ihtarnamenin tarafınıza tebliğinden itibaren en geç 3 iş günü içinde toplam borcunuz olan …………. TL’yi nakden ve defaten ödemeniz aksi halde yasal yollara başvurarak her türlü yasal ve icrai işleme geçeceğimizi, yapılacak işlemler sonucunda oluşacak faiz, her türlü yargılama giderleri ve avukatlık ücretinin tarafınıza yansıtılacağı hususunu ihtaren bildiririz.

Saygılarımızla,

 

Sayın Noter,

Üç nüsha olarak düzenlenen işbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını ve bir nüshasının da tebellüğ şerhli olarak tarafımıza iadesini rica ederiz.

Saygılarımızla.

Keşideci Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank