KIDEM VE İHBAR TAZMİNATI HESAPLAMA

Not: Her uyuşmazlık kendine özgü farklılıklar taşımaktadır.Her tazminat davası süreci kendisine özerk bir nitelik taşır.Bu nedenle tarafımızla iletişime geçerek detaylı bilgi ve olayınıza uygulanabilecek prosedürü öğreniniz.

KIDEM VE İHBAR TAZMİNATI HESAPLAMA

İşinizden haksız bir şekilde veya herhangi bir neden belirtilmeden çıkarıldınız mı? İşten çıkarıldığınız anda birçok tazminat hakkınız doğmaktadır.Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla çalışma ücretleri, yıllık izin ve genel tatil haklarınızdan alacağınız tazminatlar mevcut olmaktadır.Birçok işçi haklarından haberdar olmadığı ve bir avukata başvurmadığı için bu haklarından mahrum kalmaktadırlar.İş Hukuku alanında deneyim sahibi bir hukuk ofisine danışarak 6 ay gibi kısa bir sürede tüm haklarınızı dava sürecinde sonuçlandırmak mümkündür.Detaylı bilgi için hukuk ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.Şimdi kıdem tazminatının nasıl hesaplandığına değinelim:

-Öncelikle kıdem tazminatı en az 1 yıl süre ile çalıştığınız bir işyerinde mevcut olabilir.

-Üstteki koşulu sağladıysanız eğer hakkazandığınız ücreti şu şekilde belirleyeceğiz: Her 1 yıl çalışmanıza karşılık = 1 aylık brüt ücretiniz ve yıl içinde size sağlanan sosyal hakların birikimi kadar kıdem tazminatı hakkınız bulunur.

-Kıdem tazminatınınızı cebinize koyduk.Bundan sonra peki ne gibi alacaklarımı tazmin edebilirim dediğinizi duyar gibiyim.Bu haklarınızı aşşağıda maddeler halinde açıklayalım.

-Fazla mesai ile haftalık normal çalışma süresi olan 45 saati aşan çalışmalarınızın karlışığını tazmin edebilirsiniz.

-Genel tatil, yıllık izin, hafta tatili gibi tatil haklarınızı kullanmadığınız veya size kullandırtılmayan tatil haklarınızın karşılığını tazmin edebilirsiniz.

Deneyimli bir avukat ile en kısa sürede bu alacak kalemlerinizi tahsil edebilirsiniz.

bir yorum bırakın

tr Türkçe
X
error: Sağ tıklama özelliği kapalıdır.