KIDEM VE İHBAR TAZMİNATI HESAPLAMA

Ağu 10, 2017 | İş Hukuku

Not: Her uyuşmazlık kendine özgü farklılıklar taşımaktadır.Her tazminat davası süreci kendisine özerk bir nitelik taşır.Bu nedenle tarafımızla iletişime geçerek detaylı bilgi ve olayınıza uygulanabilecek prosedürü öğreniniz.

KIDEM VE İHBAR TAZMİNATI HESAPLAMA

İşinizden haksız bir şekilde veya herhangi bir neden belirtilmeden çıkarıldınız mı? İşten çıkarıldığınız anda birçok tazminat hakkınız doğmaktadır.Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla çalışma ücretleri, yıllık izin ve genel tatil haklarınızdan alacağınız tazminatlar mevcut olmaktadır.Birçok işçi haklarından haberdar olmadığı ve bir avukata başvurmadığı için bu haklarından mahrum kalmaktadırlar.İş Hukuku alanında deneyim sahibi bir hukuk ofisine danışarak 6 ay gibi kısa bir sürede tüm haklarınızı dava sürecinde sonuçlandırmak mümkündür.Detaylı bilgi için hukuk ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.Şimdi kıdem tazminatının nasıl hesaplandığına değinelim:

-Öncelikle kıdem tazminatı en az 1 yıl süre ile çalıştığınız bir işyerinde mevcut olabilir.

-Üstteki koşulu sağladıysanız eğer hakkazandığınız ücreti şu şekilde belirleyeceğiz: Her 1 yıl çalışmanıza karşılık = 1 aylık brüt ücretiniz ve yıl içinde size sağlanan sosyal hakların birikimi kadar kıdem tazminatı hakkınız bulunur.

-Kıdem tazminatınınızı cebinize koyduk.Bundan sonra peki ne gibi alacaklarımı tazmin edebilirim dediğinizi duyar gibiyim.Bu haklarınızı aşşağıda maddeler halinde açıklayalım.

-Fazla mesai ile haftalık normal çalışma süresi olan 45 saati aşan çalışmalarınızın karlışığını tazmin edebilirsiniz.

-Genel tatil, yıllık izin, hafta tatili gibi tatil haklarınızı kullanmadığınız veya size kullandırtılmayan tatil haklarınızın karşılığını tazmin edebilirsiniz.

Deneyimli bir avukat ile en kısa sürede bu alacak kalemlerinizi tahsil edebilirsiniz.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

1 Yorum

 1. Pınar Gürbüz

  Merhaba 25 Mart günü isten cikisim verilicek maaş bodromda asgari ücret olarak görünüyor ama aylık 2815 TL alıyorum haftalık izin vermiyorlar onun yerine izin paramızı veriyorlar tazminat hesaplarken haftalık aldığımız parayı ek gelire ilave edilir mi bide sizden ricam alttaki bilgilere göre ne kada tazminat alabilirim hesaplarmisiniz
  Giriş 12.11 .2018
  Çıkış 25.03.2020
  Maas2815

  Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.