KIDEM VE İHBAR TAZMİNATI HESAPLAMA

Not: Her uyuşmazlık kendine özgü farklılıklar taşımaktadır.Her tazminat davası süreci kendisine özerk bir nitelik taşır.Bu nedenle tarafımızla iletişime geçerek detaylı bilgi ve olayınıza uygulanabilecek prosedürü öğreniniz.

KIDEM VE İHBAR TAZMİNATI HESAPLAMA

İşinizden haksız bir şekilde veya herhangi bir neden belirtilmeden çıkarıldınız mı? İşten çıkarıldığınız anda birçok tazminat hakkınız doğmaktadır.Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla çalışma ücretleri, yıllık izin ve genel tatil haklarınızdan alacağınız tazminatlar mevcut olmaktadır.Birçok işçi haklarından haberdar olmadığı ve bir avukata başvurmadığı için bu haklarından mahrum kalmaktadırlar.İş Hukuku alanında deneyim sahibi bir hukuk ofisine danışarak 6 ay gibi kısa bir sürede tüm haklarınızı dava sürecinde sonuçlandırmak mümkündür.Detaylı bilgi için hukuk ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.Şimdi kıdem tazminatının nasıl hesaplandığına değinelim:

-Öncelikle kıdem tazminatı en az 1 yıl süre ile çalıştığınız bir işyerinde mevcut olabilir.

-Üstteki koşulu sağladıysanız eğer hakkazandığınız ücreti şu şekilde belirleyeceğiz: Her 1 yıl çalışmanıza karşılık = 1 aylık brüt ücretiniz ve yıl içinde size sağlanan sosyal hakların birikimi kadar kıdem tazminatı hakkınız bulunur.

-Kıdem tazminatınınızı cebinize koyduk.Bundan sonra peki ne gibi alacaklarımı tazmin edebilirim dediğinizi duyar gibiyim.Bu haklarınızı aşşağıda maddeler halinde açıklayalım.

-Fazla mesai ile haftalık normal çalışma süresi olan 45 saati aşan çalışmalarınızın karlışığını tazmin edebilirsiniz.

-Genel tatil, yıllık izin, hafta tatili gibi tatil haklarınızı kullanmadığınız veya size kullandırtılmayan tatil haklarınızın karşılığını tazmin edebilirsiniz.

Deneyimli bir avukat ile en kısa sürede bu alacak kalemlerinizi tahsil edebilirsiniz.

Son düzenleme tarihi 27 Mayıs 2020 18:11

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorumları Göster

 • Merhaba 25 Mart günü isten cikisim verilicek maaş bodromda asgari ücret olarak görünüyor ama aylık 2815 TL alıyorum haftalık izin vermiyorlar onun yerine izin paramızı veriyorlar tazminat hesaplarken haftalık aldığımız parayı ek gelire ilave edilir mi bide sizden ricam alttaki bilgilere göre ne kada tazminat alabilirim hesaplarmisiniz
  Giriş 12.11 .2018
  Çıkış 25.03.2020
  Maas2815

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.