Bir Sayfa Seçin

KIDEM VE İHBAR TAZMİNATI HESAPLAMA

Not: Her uyuşmazlık kendine özgü farklılıklar taşımaktadır.Her tazminat davası süreci kendisine özerk bir nitelik taşır.Bu nedenle tarafımızla iletişime geçerek detaylı bilgi ve olayınıza uygulanabilecek prosedürü öğreniniz.

KIDEM VE İHBAR TAZMİNATI HESAPLAMA

İşinizden haksız bir şekilde veya herhangi bir neden belirtilmeden çıkarıldınız mı? İşten çıkarıldığınız anda birçok tazminat hakkınız doğmaktadır.Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla çalışma ücretleri, yıllık izin ve genel tatil haklarınızdan alacağınız tazminatlar mevcut olmaktadır.Birçok işçi haklarından haberdar olmadığı ve bir avukata başvurmadığı için bu haklarından mahrum kalmaktadırlar.İş Hukuku alanında deneyim sahibi bir hukuk ofisine danışarak 6 ay gibi kısa bir sürede tüm haklarınızı dava sürecinde sonuçlandırmak mümkündür.Detaylı bilgi için hukuk ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.Şimdi kıdem tazminatının nasıl hesaplandığına değinelim:

-Öncelikle kıdem tazminatı en az 1 yıl süre ile çalıştığınız bir işyerinde mevcut olabilir.

-Üstteki koşulu sağladıysanız eğer hakkazandığınız ücreti şu şekilde belirleyeceğiz: Her 1 yıl çalışmanıza karşılık = 1 aylık brüt ücretiniz ve yıl içinde size sağlanan sosyal hakların birikimi kadar kıdem tazminatı hakkınız bulunur.

-Kıdem tazminatınınızı cebinize koyduk.Bundan sonra peki ne gibi alacaklarımı tazmin edebilirim dediğinizi duyar gibiyim.Bu haklarınızı aşşağıda maddeler halinde açıklayalım.

-Fazla mesai ile haftalık normal çalışma süresi olan 45 saati aşan çalışmalarınızın karlışığını tazmin edebilirsiniz.

-Genel tatil, yıllık izin, hafta tatili gibi tatil haklarınızı kullanmadığınız veya size kullandırtılmayan tatil haklarınızın karşılığını tazmin edebilirsiniz.

Deneyimli bir avukat ile en kısa sürede bu alacak kalemlerinizi tahsil edebilirsiniz.

Ağu 10, 2017 | İş Hukuku | 1 Yorum

Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş

Adana İncekaş Hukuk Bürosu

Avukat Saim İncekaş. Adana’da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eski
Yeni En çok oylanan
Yazı içi yorum
Tüm yorumları göster

Şanslı Söz

“İnsan; Avukatı, tutacağı herhangi bir işin istikbalini gösteren ışığı, düştüğü herhangi bir felaketin kurtarıcısı, bir hayatı karanlık görmekten doğan ümitsizlik buhranlarının gidericisi; yaralanan yüreğinin dermanı, kırılan izzeti nefsinin tamircisi, tehlikede gördüğü hayatının koruyucusu tanır”.
(Refik İnce, Avukat, İzmir Barosu Dergisi, Y. 1935, S. sh. 19)

Dünya Dilleri

BİR YORUM-SORU-CEVAP BIRAKIN!

Sayfanın alt kısmından konu ile alakalı yorum-soru-cevap-düzeltmelerinizi iletiniz.

AvukatBirlik.Com’a katılın!

Kolektif bir mecra olan avukatbirlik.com yeni nesil sosyal medya, makale, forum ve hatta ticaret konularında avukatların kendisini ifade edebileceği ve bir parçası olabileceği dinamik bir alan.

avukatbirlik.com – Tıklayınız