Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kesilen emekli maaşının yeniden bağlanması dilekçesi

Kesilen emekli maaşının yeniden bağlanması dilekçesi nasıl hazırlanır?

X SOSYAL GÜVENLİK  MÜDÜRLÜĞÜ

TALEP EDEN       :

ADRES  :

VEKİLİ                   :

ADRES                  :

KARŞI TARAF : Sosyal Güvenlik Kurumu

KONU   :  Haksız ve hukuka aykırı olarak kesilen emekli maaşının tekrar bağlanması ve hukuka aykırı olarak 5 yıl geriye dönük çıkarılan borcun ve faizinin iptali taleplidir .

AÇIKLAMALAR

  • Müvekkilim X tarihinde yaşlılık aylığı almaya başlamıştır . Ancak SGK TARAFINDAN ÖDENEN BU MAAŞ ÖNCEKİ YILLARDA 127 GÜNLÜK İPTAL EDİLEN SİGORTA PRİMİ YÜZÜNDEN TAMAMEN KESİLMİŞ OLUP SONRASINDA DA USULSÜZ TEBLİGAT İLE 14.11.2019 TARİHİNDE GÖNDERİLEN YAZI İLE YERSİZ ÖDEME İÇİN 708,02 TL  BORÇ TAHAKKUK EDİLMİŞ .
  • Öncelikli olarak haksız ve hukuka aykırı olarak gönderilen bu borcun silinmesini talep etmekteyiz zira yargı kararları ve 2017 tarihinden itibaren Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından da bu şekilde gelen başvurularda emeklinin maaşının kesilmesi uygulaması durdurulmuş ve tahakkuk edilen borçlar da silinmiştir. Zira bu uygulama vatandaşın herhangi bir kusuru olmadığı gibi çok ciddi mağduriyetlere de sebep olmaktadır.
  • Müvekkilimizin hukuka aykırı ve yönetmeliğe de aykırı şekilde kesilen maaşının tekrar bağlanmasını almadığı maaşının geri ödenmesini ve tahakkuk edilen borç ve faizinin silinmesini vekaleten arz ve talep ederiz .

Vekili

Av.

Son düzenleme tarihi 23 Ekim 2020 10:09

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.