Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Keşif Gününün Belirlenmesi Talebi

Keşif günü için tarihin belirlenmesi talebi nasıl yapılır? Bu yazımızda keşif günü belirlenmesine yönelik talep dilekçesini sizlerle paylaştık.

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

Esas No:

Talepte Bulunan Davacı :

Vekili:

Davalı:

Talep Konusu: Keşif günü tayin edilmesi  istemimizden ibarettir.

Açıklamalar

1) Mahkemenizin … tarihli duruşmasında … tarihinde mahkemenizce mahallinde keşif yapılmasına karar verilmiş ardından keşif ertelenmiştir. Fakat keşfin ertelendiği tarih henüz kararlaştırılmamıştır.

2) Dosya kapsamında belirlenen keşif günleri daha önce çeşitli nedenlerle ertelenmiştir. Bu nedenle keşif incelemesinin yapılmaması tarafımızca mağduriyetlere neden olmaktadır.

3) Belirttiğimiz nedenlerle keşif tarihinin belirlenmesini talep etme zorunluluğu hasıl olmuştur.

Sonuç ve Talep :

Yukarıda arzettiğimiz sebeplerden ötürü keşfe çıkılması için mahkemenizce karar alınması ve taraflara tebliğini arz ve talep ederiz.

     Talepte Bulunan Vekili

Son düzenleme tarihi 13 Ekim 2020 22:02

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.