Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kayıp Mirasçıya En Hızlı Şekilde Nasıl Ulaşabiliriz?

Kayıp Mirasçıya En Hızlı Şekilde Nasıl Ulaşabiliriz?

Kayıp Mirasçıya En Hızlı Şekilde Nasıl Ulaşabiliriz
  1.  Tebliğe elverişli adresi varsa izale-i şuyu davası açılabilir.
  2. Zaman ve pratiklik yönünden mirasçıları borçlandırıp haklarında İcra takibi başlatarak İCRA yoluyla satışını deneyenlerin olduğu görülmüştür.
  3. Gaiplik kararı. (Ölüm tehlikesi içinde kaybolmadığına göre bir yıl değil beş yıl geçmesi gerekir. Öyleyse; bu aşamada elbirliği mülkiyetine konu araba ve varsa taşınmaz için sulh hukukta birlikte dava açmamış olan diğer tüm mirasçılara karşı ortaklığın giderilmesi davası açıp, tebliğe elverişli tüm adreslerine tebligat çıkarmak, tebliğ sonuçsuz kalırsa, mhk. den ilanen tebliğ istemek (peşinen ilanen tebliğ yapılması bozma sebebidir)

Son düzenleme tarihi 22 Mayıs 2020 12:08

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.