Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kayıp Çek İhtarname Örneği

İHTARNAME

Keşideci         :

Vekili              :

Muhatap        :

İhtarın konusu: Aşağıdaki hususların muhataba tebliğidir.

AÇIKLAMALAR

1.Müvekkil şirketçe  ………………………….. Şubenizden

19/08/2005 tarihinde alınan seri numaralı ,

19/08/2005 tarihinde alınan seri numaralı,

03/02/2003 tarihinde alınan seri numaralı,

09/01/2003 tarihinde alınan seri numaralı,

23/12/2004 tarihli seri numaralı  1 adet çek koçanı içinde bulunan 5 adet çek yaprağı  (BOŞ VE İMZASIZ)  kaybolmuştur.

2.İş bu sebeple  şayet seri numaraları belirtilen çeklerden herhangi biri şubenize  ibraz edilirse  ödeme yapmamanızı,  başka bir şubeye ibraz edilip, o şubece karşılığı sorulacak olursa karşılığı sorulan şubeye bu bilgiyi aktarmanızı,  ayrıca çekler için bloke edilen tutarın blokesinin kaldırılmasını  talep etmekteyiz.

3.İşbu ihtarımız dikkate alınmaksızın tarafınızca herhangi bir işlem tesis edilirse  müvekkil şirketin uğrayacağı tüm zararlardan sorumlu olacağınızı, ayrıca sair talep ve dava haklarımızın saklı olduğunu  vekil olarak ihtaren bildiririz.

İhtar  Eden Vekili
Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana İcra Avukatı

Sayın Noter; üç nüshadan ibaret iş bu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, tebliğ şerhini havi bir nüshasının ise tarafımıza iadesini saygılarımızla dileriz.

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 21:46

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.