Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kayınvalideye “Kart oğlunu başına çal” demek duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Kayınvalideye “Kart oğlunu başına çal” demek duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir

Toplanan delillerden davacı-karşılık davalı kocanın birlik görevlerini yerine getirmediği buna karşılık davalı-karşılık davacı kadının da, sürekli olarak “evlendiğine pişman olduğunu, çocuk için evlendiğini” söylediği ve kayınvalidesine hitaben “kart oğlunu başına çal, elimi sallasam ellisi” dediği anlaşılmaktadır. Gerçekleşen bu duruma göre boşanmaya neden olan olaylarda tarafların eşit kusurlu oldukları anlaşılmaktadır. O halde kocanın davasının da kabulü gerekirken yazılı şekilde karar verilmesi doğru görülmemiştir. (Y2HD, 03.10.2011, E. 2010/13556, K. 2011/14660.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 17 Mart 2020 20:48

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.