Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kayınbabanın eşyalarına zarar vermek dolaylı fiziksel şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Kayınbabanın eşyalarına zarar vermek dolaylı fiziksel şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir

Toplanan delillerden davacı-davalı kadının kocasına hakaret ettiği ve güven sarsıcı davranışlarda bulunduğu, davalı-davacı kocanın da eşini evden kovduğu, onu küçümseyip hakaret ettiği, eşine tehditte bulunduğu ve kayınpederinin eşyalarına zarar verdiği anlaşılmaktadır.

Bu durumda, taraflardan birinin kusurunun diğerinden baskın olduğundan söz edilemez. Tarafların evlilik birliğinin temelinden sarsılmasını gerektiren olaylarda eşit kusurlu olduğunun kabulü gerekir. Açıklanan nedenlerle davacı-karşılık davalı kadının açtığı boşanma davasının da kabulü gerekirken; yazılı gerekçe ile reddine karar verilmesi isabetsiz olup; bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 11.04.2011, E. 2011/5229, K. 2011/6278.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 23 Mart 2020 13:07

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.