Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi İhtarnamesi

Tem 15, 2020 | Arsa Karşılığı İnşaat

Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi İhtarnamesi

Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi İhtarnamesi

  • İnşaat temel üstü seviyede ise sözleşmeyi geriye(dönme) yönelik fesih davası açmış olmalısınız. Herkes aldığını iade edecek. Verdiğiniz tapuları geri alacaksınız. 3.kişi iyiniyetli kabul edilmeyecek. Yüklenici edimlerini yerine getirmediğinden onun da tapusu tasfiye kapsamındadır. 3.kişinin kaderi yüklenicinin edimlerini yerine getirmesine bağlıdır. 
  • Arsa paylıysa fesih davasında zorunlu dava arkadaşlığı var.

ADANA NOTERLİĞİ’NE

 

KEŞİDECİ                :

MUHATAP               :

KONU                       : Fazlaya ilişkin talep ve dava açma hakkımız saklı kalmak kaydıyla arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesinin yerine getirilmemesi nedeniyle eksikliklerin giderilmesi ve cezai şart olan bedelin tarafımıza ödenmesi hakkında ihtarnamedir.

AÇIKLAMALAR    :

1* Mersin 10.Noterliğinin 04507 yevmiye numaralı ve 05.03.2017 tarihli düzenlenme şeklinde taşınmaz satış vaadi ve arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi gereği Mersin ili Toroslar ilçesi Yalınayak köyü 8886 ada 2 parsel numarasında kayıtlı taşınmaz üzerine zemin+4 katlı ve her katta 2 daire olmak üzere toplam 10 daireli olmak üzere bina yapımı ve binanın plan ve projeye uygun olarak yapılması yönünde tarafınızca anlaşma yapılmıştır. Zemin+2.katta bulunan karşılıklı 5 ve 6 bağımsız bölüm numaralı ve zemin+3.katta bulunan 7 bağımsız bölüm (güney batı kuzey cepheli) bana ait olmak üzere anlaşılmıştır. İnşaata başlama süresi 4 ay, 18 ay inşaat süresi olarak belirlenmiştir.

 

2* Sözleşme gereğince ilgili belediyeden ruhsat alınarak inşaatın başlanması gerekmektedir. 18 ay içinde de tarafınızca çevre düzenlenmesinin yapılmış, genel iskanının alınmış, elektrik ve su bedellerinin ödenmiş olması gerekmektedir. Ancak sözleşme süresi bitmiş olmasına karşın genel iskan alınmamış ve elektrik bağlantısı henüz yapılmamıştır. Şu haliyle inşaat eksiksiz değildir.

 

3* Tarafınızca sözleşme gereğinin ivedilikle yapılması gerekmektedir. İnşatta genel iskan, elektrik bağlantısı başta olmak üzere eksikliklerin tamamlanması gerekmektedir.  Sözleşme gereğince cezai şart olan her bağımsız bölüm için aylık 500,00 TL olmak üzere, inşaatın eksiksiz teslimine kadar aylık kira bedelinin her bağımsız bölüm için ayrı ayrı ödenmesi gerekmektedir.  İnşaatın eksiksiz olarak tarafıma teslim edilmemesi nedeniyle büyük maddi kaybım mevcuttur. Aynı zamanda tarafınızca yapılan görüşmelerde sürekli oyalama yoluna gidilmiş ancak hiçbir netice alınmamıştır. İhtar yazımızın tarafınıza tebliğ edildiği tarihten itibaren 8 işgünü içerisinde uğradığım zararın giderilmesi gerekmektedir.

 

4* Yukarıda belirtilen süre içerisinde söz konusu eksikliklerin tamamlanmasını, her bağımsız bölüm için aylık 500,00 TL olmak üzere geçmiş ve bundan sonraki her ay için ödeme yapılmasını, bu hususta gerekli incelemenin yapılarak tarafıma bilgi verilmesini,  aksi takdirde hukuki yollara başvuracağım bundan kaynaklanan temerrüt faizi, yargılama gideri ve vekalet ücretinin tarafınıza ait olacağını bildiririm. Saygılarımla.

 

SAYIN NOTER        ;

Üç adet düzenlenen işbu ihtarın birinin muhataba gönderilmesini, bir adedi tarafımıza iadesini ve diğer nüshanın dairenizde saklanmasını talep ederim. tarih

 

                                                                                         İHTARDA BULUNAN

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.